Oyunlar

Samsung, Dünyanın İlk 1000R Kavisli Oyun Monitörü Odyssey ’i Piyasaya Sürdü!

Samsung, dünyanın ilk 1000R kavisli oyun monitörü serisi Odyssey ’i piyasaya sürdüğünü duyurdu. Aktarılan detaylara göre Odyssey, Türkiye’de Temmuz ayından itibaren satışa sunulacak.  

Samsung, dünyanın ilk 1000R kavisli oyun monitörü serisi Odyssey ’i piyasaya sürdüğünü duyurdu. Aktarılan detaylara göre Odyssey, Türkiye’de Temmuz ayından itibaren satışa sunulacak.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dünyanın ilk 1000R kavisli oyun monitörü serisi Odyssey ‘i kullanıcı beğenisine sundu. Las Vegas’taki “CES 2020” fuarında tanıtılan monitörün; en derin ve en sürükleyici kavisli ekranları, yüksek performanslı oyun deneyimiyle birleştirdiği ifade edildi. Bununla birlikte; seride yer alan “G7” monitörün, dünyanın ilk 1000R kavisli ve 1.000 milimetrelik kavis yarıçapına sahip oyun monitörü olduğu aktarıldı. Normal şartlarda oyun monitörlerinin kavis yarıçapı 1800R ve 4000R aralığında değişiklik gösteriyordu. Bu da tavsiye edilen en uzak izleme mesafesinin, minimum 1.8 metreye kadar düşürülebildiği anlamına geliyordu. SamsungOdyssey serisiyle bu mesafeyi de 1 metreye kadar düşürebilen ilk şirket oldu.  

Aktarılan detaylara göre Odyssey monitörler; 1 milisaniye hızlı tepki süresi, 240 Hz ekran tazeleme hızı ve oldukça net olduğu ifade edilen bir QLED ekran teknolojisine sahip. 27, 32 ve 49 inç boyutlarındaki monitörler ayrıca; ortamdaki ışıktan bağımsız olarak “Geniş Dörtlü Yüksek Çözünürlük” ve 16:9 en-boy oranıyla neredeyse hatasız bir renk görünümü sunabiliyor. Bununla birlikte ürün, mat siyah bir dış yüzey ve oyun sırasında statik ya da karanlık kalabilen ve oyuncunun tercihlerine göre renk değiştirebilen bir arka aydınlatma sistemini de bünyesinde barındırıyor.  

Diğer yandan SamsungOdyssey oyun monitörü serisi performansının, uluslararası sertifika kuruluşu “TÜV Rheinland” tarafından onaylandığını ifade ediyor. Kuruluşun, monitörleri piyasanın en iyi yüksek performanslı 1000R kavisli ekranı olarak kabul ettiği ve “Göz Konforu” sertifikası verdiği belirtiliyor.  

Samsung Odyssey monitörleri, seçili mağazalardan alanlara SSD modelleri hediye edilecek

Samsung Odyssey Monitörleri

Paylaşılan detaylara göre; Samsung Odyssey oyun monitörleri, Türkiye’de Temmuz ayından itibaren satışa sunulacak. 27 inç Odyssey G7, 5 bin 499 lira; 32 inç Odyssey G7, 6 bin 499 lira; 49 inç Odyssey G9 ise 13 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Temmuz ayı sonuna kadar devam edecek bir kampanya kapsamında; Odyssey monitörleri Hepsiburadashop.samsungMediaMarkt veya Vatan Bilgisayar’dan satın alanlara, shop.samsung.com’dan faturaları ile başvuru yapmaları durumunda monitöre göre değişen SSD modelleri hediye edilecek. Bu doğrultuda; 27 inç Odyssey G7 için 970 EVO NVMe M.2 500GB, 32 inç Odyssey G7 için 970 EVO Plus NVMe M.2 500GB ve 49 inç Odyssey G9 için 970 EVO Plus NVMe M.2 1 TB SSD modelleri, monitörü satın alan kullanıcılarla buluşturulacak.  

İşte Samsung Odyssey oyun monitörü serisinin öne çıkan özellikleri! 

Samsung Odyssey Oyun Monitörü Özellikleri

Samsung Odyssey oyun monitörü serisinde yer alan modellerin öne çıkan özellikleri ise şu şekilde: 

49 inç Samsung Odyssey G9: 

Samsung Odyssey G9

 • Samsung Odyssey G9; Odyssey serisinin en güçlü ürünü olarak kabul ediliyor. 49 inç ekran büyüklüğündeki monitör, QLED ekran teknolojisine sahip ve HDR1000 özelliği bulunuyor. Renklerin daha derin, doğal, parlak ve gerçeğe en yakın şekilde görülmesini sağladığı ifade ediliyor.
 • 240 Hz tazeleme hızı ve 1 milisaniye tepki süresi ile yüksek hızlı oyun deneyimi sunmayı vadediyor.
 • RGB LED ışık teknolojisi, parlak beyaz rengi ile birleşince tasarımı diğer modellere göre biraz daha orijinal bir hale geliyor. 
 • Ürün, 1000R kavisli ekranı ile şimdiye kadar üretilen gözün doğal kavisine en yakın paneli sunuyor. 
 • DQHD çözünürlük teknolojisini bünyesinde barındırıyor. 
 • Ekran, “Easy Setting Box” teknolojisiyle ikiye bölünebiliyor. Böylece oyuncular, bir yandan yayın yaparken veya video izlerken diğer yandan oyun oynayabiliyor. 
 • Monitörde ayrıca, “FreeSync Premium Pro” ve “G-Sync” entegrasyonu da yer alıyor.

27 inç ve 32 inç Samsung Odyssey G7: 

Samsung Odyssey G7

 • 240 Hz tazeleme hızına sahip Samsung Odyssey G7 monitörler, “VA” panel olmasına rağmen 1 milisaniye tepki süresi deneyimi sunuyor. 
 • Küçük ekranda oyun oynamayı tercih edenler için 27 inç ve 32 inçlik boyutu ve kavisli yapısı sayesinde, oyun hakimiyetini artırıyor ve gözlerin daha az yorulmasını sağlıyor. 
 • QLED ekranın; HDR600 teknolojisiyle renklerin daha derin, doğal, parlak ve gerçeğe en yakın şekilde görülmesini mümkün hale getirdiği ifade ediliyor.
 • Monitörün ön kısmındaki iki köşede ve arkasında, RGB ışık teknolojisi yer alıyor.
 • İki monitör de “G-Sync” uyumlu olup “QHD” ekran çözünürlüğü ile geliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Yeni Odyssey oyun monitörü serisini ilk kez tanıttı

Philips’in Yeni Oyuncu Monitörü Özellikleriyle Dikkat Çekti

Acer geniş ekranlı üç yeni profesyonel oyuncu monitörünü duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı