Oyunlar

Samsung’un GameDriver’ı ile Performans Artacak, Güncellemeler Otomatik Yapılacak

Samsung, GameDriver isimli yeni bir uygulama yayınladı. Şu an için sadece amiral gemisi akıllı telefon modelleri Galaxy S20 ve Galaxy Note20’yi destekleyen uygulama, kullanıcıların telefondan oyun oynarken performans artışı sağlayacak ve GPU güncellemelerin otomatik olarak yapılmasına olanak tanıyacak. 

Samsung, GameDriver isimli yeni bir uygulama yayınladı. Şu an için sadece amiral gemisi akıllı telefon modelleri Galaxy S20 ve Galaxy Note20’yi destekleyen uygulama, kullanıcıların telefondan oyun oynarken performans artışı sağlayacak ve GPU güncellemelerin otomatik olarak yapılmasına olanak tanıyacak. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, telefonların oyun performansını artıracak yeni bir uygulamasını kullanıcı hizmetine sundu. Şirketin yeni uygulaması şu an için kısıtlı bir şekilde hizmet veriyor. Çünkü Samsung, GameDriver isimli yeni uygulamasını sadece Galaxy S20 ile Galaxy Note20 kullanıcıları için sundu. Bunun yanı sıra GameDriver oyun noktasında da 3 oyunu destekliyor.  Call of Duty: Mobile, Fortnite ve Black Desert oyunlar için destek sağlayan yeni uygulama oyun performansında artış sağlamasının yanı sıra GPU güncellemelerinin de otomatik olarak yapılmasına olanak tanıyor. İşte GameDriver uygulaması aslında bu noktada dikkat çekiyor. 

Samsung GameDriver GPU güncellemelerini otomatik yapacak

Samsung, Galaxy S20 ile Galaxy Note20 kullanıcıları için desteklenen yeni bir uygulama yayınladı. “GameDriver” isimli bu uygulama, telefonun oyun performansını artırırken GPU güncellemelerinin de otomatik olarak yapılabilmesini sağlıyor. 

Performans yükselten ve oyun odaklı bir uygulama olan GameDriver, şu an için kısıtlı uygulamaları destekleyen ve telefonunun oyun performansını artırıyor. Bunun yanı sıra Google Play Store üzerinden sunulan GPU yazılım güncellemelerinin de otomatik olarak yapılabilmesine imkan tanıyor. 

Samsung’un şu an için yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri için kullanıma açtığı uygulamanın herhangi bir arayüzü bulunmuyor. Kullanıcılar uygulamayı cihazlarına indirdikten sonra herhangi bir giriş yapma seçeneği bulunmuyor. Arka planda otomatik olarak çalışan uygulama, bu sayede Call of Duty: Mobile, Fortnite ve Black Desert isimli oyunlar için performans artırma işlemi yapıyor.

Uygulamanın en önemli özelliği olan GPU güncellemelerinin otomatik olarak sunulması pek çok oyuncu ve şirket için kolaylık sağlayacak. Çünkü Samsung, GPU güncellemeleri için genel bir yazılım güncellemesi yayınlamak zorunda kalıyordu. Ancak Google Play Store’da yayınlanan bu uygulama ile GPU güncellemelerinin her detayının yapılmasına imkan sunacak. Bu uygulama ile dünya üzerinde tüm kullanıcıların güncellemeleri birkaç saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilecek. 

Şu an için 10 milyondan fazla kullanıcının cihazlarına indirdiği bu uygulamanın sunulduğu cihaz desteğinin ilerleyen zamanlarda daha da genişlemesi bekleniyor. Ancak şirket bu durum için resmi bir açıklama henüz yapmadı. 

GameDriver uygulamsını Galaxy S20 ve Galaxy Note20 akıllı telefonlarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Yeni Konum Takip Cihazı Geliştiriyor

Samsung, 110 İnç Ekran Boyutuna Sahip MicroLED Teknolojili Akıllı Televizyon Modelini Tanıttı 

2020’nin Enleri, WhatsApp Kişiye Özel Duvar Kağıdı, Epic Games Ücretsiz Oyunlar – DigiToll #44:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı