Oyunlar

Size Zafer Kazandıracak Call of Duty Mobile Tüyoları

Tüm dünyada çok kısa bir sürede milyonlarca kişinin vazgeçilmezi olmayı başaran Call of Duty: Mobile’da artık daha fazla başarı mı elde etmek istiyorsunuz? Sizin için hazırladığımız, zaferin kapılarını aralayan Call of Duty Mobile tüyoları oldukça işinize yarayacak. 

Tüm dünyada çok kısa bir sürede milyonlarca kişinin vazgeçilmezi olmayı başaran Call of Duty: Mobile’da artık daha fazla başarı mı elde etmek istiyorsunuz? Sizin için hazırladığımız, zaferin kapılarını aralayan Call of Duty Mobile tüyoları oldukça işinize yarayacak. 

Bilgisayar ve konsoldan sonra akıllı telefon ve tabletlerin de vazgeçilmezi haline gelen Call of Duty, gerek düzenlediği ödüllü turnuvalarla gerek oyun içi rekabet sayesinde fazlasıyla ilgi görmeye devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir köşesinde her yaştan milyonlarca oyunun akıllı cihazında yer edinmeyi başaran Call of Duty tüyoları sayesinde siz de bu heyecanlı mücadelede çok daha etkili sonuçlar alacaksanız. Daha önce sizler için Call of Duty Call of Duty Oyun Modları Nasıl Oynanır sorusuna yanıt aramıştık. O yazımıza buradan erişebilirsiniz. Bugün de uyguladığınızda sizi daha çabuk başarıya götürecek olan tüyolara şöyle bir göz atalım…

Sizi Zafere Götürecek Call of Duty: Mobile İpuçları

Sizi Zafere Götürecek Call of Duty: Mobile İpuçları

Hem App Store’da hem de Play Store’da en çok indirilen oyunlar arasında yer alan Call of Duty, herkesin bildiği üzere bir savaş oyunu. Çok kısa sürede 100 milyon barajını açarak yapımcısını mutlu eden oyunda kazanan taraf olabilmek için daha güçlü silahlara sahip olmak, bunun için de daha çok oyun kazanmak gerekiyor. İşte bu noktada da devreye sizi zafere götürecek Call of Duty: Mobile ipuçları devreye giriyor.

1. En İyi Ayarları Yaptığınızdan Emin Olun

Call of Duty: Mobile en iyi ayarları

Herkesin bildiği üzere bilgisayar ve konsola kıyasla çok küçük kalan telefonlardan oyun oynamak son derece zor. Dolayısıyla bu noktada devreye oyunun ayarlarını iyi bir şekilde özelleştirebilme becerisi giriyor. Kendinize göre Call of Duty: Mobile en iyi ayarları yapmak için oyunda Ayarlar (Settings) bölümüne girin. Buradan farklı kontrol tercihlerini deneyerek size en uygun kontrol ayarlarını yapabilir, ekran düzeninizi kendinize uygun bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

2. Doğru Silah Seçmek Çok Önemli

Call of Duty: Mobile püf noktaları ile ilgili verebileceğimiz en önemli detaylardan biri de silah seçiminin çok önemli olduğu. Bu noktada pek çok oyunsever gibi siz de enteresan bir yanılgı içinde olabilirsiniz. Silahın ne kadar iyi göründüğü ya da ne kadar çok sevildiği hiç önemli değil. Burada en doğru tercih, kendinizin en iyi kullanabildiği silaha yönelmek olacaktır. Dolayısıyla silahın fonksiyonlarına baktığınız kadar oyun tarzınızın bu silaha ne kadar uyumlu olduğuna da bakmanız lazım. Kendi tarzınıza en uygun silahı bulduğunuzda ise işler çok daha iyi bir hal alacak.

3. Silah Yükseltmesi ve Eklentileri Gözden Kaçırmayın

Call of Duty: Mobile bilinmesi gerekenler noktasında bir diğer önemli detay ise silah yükseltmesi ve eklentilerin işlevi. Birçok kişinin önem vermediği bu detay, sizi gereksiz bir maceranın içine atabilir ve oyundan daha çabuk ayrılmanıza sebep olabilir. Oyunda seviye atladıkça, silahlarınız için farklı seviye yükseltmelerinin geldiğine şahit olacaksınız. Bu silah yükseltmeleri sayesinde silah üzerindeki hakimiyetinizi genişletebilir, silahı daha efektif bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden silah yükseltmesiyle karşılaştığınız anda hiç oyalanmadan bunu uygulamanız gerekiyor.

Benzer durum eklentiler için de geçerli. Silahınıza dahil edeceğiniz eklentiler sayesinde çok daha rahat bir şekilde nişan alabilir, sekme oranını hissedilir şekilde düşürebilir ve rakibiniz daha kolay indirebilirsiniz.

En İyi Mobil Aksiyon Oyunları Listesi – 2020

4. Haritaya Hakim Olun

Call of Duty: Mobile taktikler noktasında pek çok oyuncunun kafasında soru işareti bulunuyor. Oyunda bir taktik geliştirebilmek için öncelikle haritalara hakim olmak gerekiyor. Bu da biraz deneyimle ve oyunda vakit geçirmeyle alakalı. Call of Duty: Mobile’daki birbirinden farklı haritalarda gezinerek kendi taktiklerinizi geliştirebilir, düşmana çok daha etkili pusular kurarak daha çabuk sonuca erişebilirsiniz. Bu yüzden gözünüz hep açık olsun ve keşif yapmayı asla ihmal etmeyin.

Haritayı keşfederken gerçek rakipleriniz tarafından vurulmak istemiyorsanız oyunu yapay zekaya karşı oynayabilirsiniz. Bazılarınızın bu oyunu çok önemsediğini ve öldürülmeyi kolay kolay kabul edemediğini bildiğimiz için böyle bir tavsiye vermek istedik.

5. Sabit ve Sakin Kalın

Oyunda daha çok rakip öldürmek istiyorsanız atış esnasında sabit kalmaya özen gösterin. Bu sayede çok daha etkili bir şekilde hedef alacaksınız. Ayrıca bu noktada sakinlik de çok önemli. Sakin bir şekilde rakibinizin en hassas bölgelerine nişan alın. Örneğin kafaya nişan aldığınız zaman, en kötü ihtimalle iki atışta rakibinizin işini bitirebilirsiniz.

6. Fazla Dikkat Çekmeyin

Yavaş yavaş ilerlemek, bir yerde uzun süre beklemek sizi çok sıkıyor, bunların farkındayız. Ama aceleci olmak hiçbir zaman işinize yaramaz. Özellikle bu işin profesyoneli olmuş oyuncular, aceleci rakiplerini çok kolay bir şekilde indirirler. O yüzden sağa sola koşuşturmak yerine yavaş yavaş ilerleyin, ilerlerken etrafınızı gözetlemeyi ihmal etmeyin. Açık bir alanda koşmak zorunda kalırsanız koşarken gözünüze siper alanları kestirin ve bir saldırıyla karşılaşınca oraya saklanın. Hiçbir zaman açık hedef konumunda kalmayın.

İlginizi Çekebilir:

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

Yeni Battle Royale Oyunu Hyper Scape Duyuruldu!

PUBG Mobile Nasıl Daha İyi Oynanır? PUBG Mobile Tüyoları

En İyi Mobil FPS Oyunları Listesi – 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı