Oyunlar

Son Dönemlerin En İyi Korku Oyunları

Oyuncuların aklını başından alan en iyi korku oyunları listesiyle karşınızdayız. Gerilim dolu oyunlar araşıyı içindeyseniz listemize göz atabilirsiniz. İşte ‘Son dönemlerin en iyi korku oyunları’, ‘En iyi 10 korku oyunu’, ‘Korku oyunları’ ve ‘Oyuncuları korkutan en iyi 10 korku oyunu’…

Oyuncuların aklını başından alan en iyi korku oyunları listesiyle karşınızdayız. Gerilim dolu oyunlar araşıyı içindeyseniz listemize göz atabilirsiniz. İşte ‘Son dönemlerin en iyi korku oyunları’, ‘En iyi 10 korku oyunu’, ‘Korku oyunları’ ve ‘Oyuncuları korkutan en iyi 10 korku oyunu’…

Hayata kalma mücadelesi vereceğiniz, korkunun ortasında kalacağınız en iyi oyunlar haberimizin devamında. İşte ‘Son dönemlerin en iyi korku oyunları’, ‘En iyi 10 korku oyunu’, ‘Korku oyunları’ ve ‘Oyuncuları korkutan en iyi 10 korku oyunu’…

Son Dönemlerin En İyi Korku Oyunları 

En İyi 10 Korku Oyunu

Son dönemlerin en iyi korku oyunları şu şekilde:

En İyi 10 Korku Oyunu 
  • Outlast 
  • AmnesiaThe Dark Descent 
  • Metro Exodus 
  • Until DawnRush of Blood 
  • Resident Evil 7 
  • The Medium 
  • NosferatuThe Wrath of Malachi 
  • Until Dawn 
  • The Cat Lady 
  • Call of Cthulhu 
Outlast  

En İyi 10 Korku Oyunu

Son dönemlerin en iyi korku oyunları listemizde ilk sırada yer alan ‘Outlast’ piyasaya çıktığı zamanlarda da korku temalı oyunlar arasında en iyilerinden biri kabul edilmişti. Oyuncuya gerilim dolu bir deneyim yaşatan oyunda Miles adlı bir gazeteciyi yönetiyorsunuz. Oldukça meraklı bir gazeteci olan Miles’ın kamerasından başka bir şeyi yok. Dolayısıyla karşısına çıkabilecek herhangi bir tehlikeye karşı savunmasız bir karakter. Yönettiğiniz bu karakterle birlikte kapatılmış bir akıl hastanesine gizlice giriyor ve burada korkunun ortasında kalıyorsunuz. 

Amnesia: The Dark Descent 

En İyi 10 Korku Oyunu

Korku, gerilim oyunları kategorisinde en iyiler arasında bulunan ‘AmnesiaThe Dark  Descent’, ana karakterin daha öne yaptığı kazılarla birlikte bulduklarının peşini bırakmamasını konu alıyor. Karakterin yaptığı bu kazıların ardından peşinize bazı gölgeler takılıyor ve bir hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz.  

Metro Exodus 

En İyi 10 Korku Oyunu

Metro serisinin devamı olan ‘Metro Exodus’ en iyi 10 korku oyunu listemizde olmayı hak edenlerden biridir. Oyunda ana karakter Artyom’un hikayesinin devam ettiğini görüyoruz ve hikaye artık Moskova’yı aşıyor. Serinin ilk iki oyununda bir nükleer savaş yaşanmış ve insanlık yok olmuş, hayatta kalanlar ise şehrin metrolarına sığınarak yaşamaya çalışıyordu. Fakat insanların farklı yerlerde hayatlar kurduğuna inanan karakter ekibiyle birlikte Metro Exodus’ta bunun peşinden gidiyor. Oynayanları nükleer savaş gerçeğiyle yüzleştiren Metro Exodus, insanlığın yok olması düşüncesiyle de bir korkuya neden oluyor. Bununla birlikte oyunda alacağınız kararlar da oldukça önemli.  

Until Dawn: Rush of Blood 

En İyi 10 Korku Oyunu

Korku dolu bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatan ‘Until DawnRush of Blood’ çeşitli fobilere neden olabilecek palyaço, cansız mankenler gibi metaforlarla oyuncuları gerilim dolu bir dünyaya taşıyor. 7 bölümlük bu korku dünyasından sağ çıkmaya çalıştığınız oyunda korku temalarıyla yüzleşeceksiniz.  

Resident Evil 7 

En İyi 10 Korku Oyunu

Son dönemlerin en iyi korku oyunları arasından olan ‘Resident Evil 7’de Ethan Winters, 3 yıldır kaybolan eşi Mia’yı arıyor. Kaybolan Mia’dan alınan bir mesajla başlayan oyunda Mia, Ethan’ı Dulvey isimli bir kasabaya çağırıyor. Kasabaya gelen Ethan ise terk edilmiş bir evle karşılaşıyor ve olaylar gelişiyor. Resident Evil 7’de gizem unsurlarının ağır bastığını da söyleyebiliriz. 

The Medium 

En İyi 10 Korku Oyunu

Psikolojik korku türünde bir oyun olan ‘The Medium’da Marienne isimli bir karakterin hikayesi anlatılıyor. Oyuncunun, karakteri iki farklı dünyada kontrol ettiği oyunda  Marienne’nin travmaları ve yaşadıkları oldukça etkiliyor.  

Nosferatu: The Wrath of Malachi 

En İyi 10 Korku Oyunu

Eski oyunlardan biri olan ‘NosferatuThe Wrath of Malachi’ vampir temalı oyunlar arasında bulunuyor. Eski olmasına rağmen korku öğelerinin güçlülüğünü koruması ve ani hareketlerle karşılaşmamız o gerilimi yaşatıyor. 

Until Dawn 

En İyi 10 Korku Oyunu

Kelebek etkisinin ne olduğunu oyunculara öğreten ‘Until Down’ yapılan seçimlerin birbirinden farklı sonuçlara nasıl götürebildiğini gözler önüne seriyor. Oyunda doğru karar verdiğinizi zannedip oldukça kötü bir sonuca ulaşabilirsiniz. Korku filmi tadında başlayan oyunda verdiğiniz kararlarla başka karakterleri nasıl etkilediğinizi görecek belki o kararın ardından geçmişi geri almak isteyeceksiniz. 

The Cat Lady 

En İyi 10 Korku Oyunu

The Cat Lady’ oyununda karakter, kedileriyle birlikte yaşayan bir kadındır. Depresif olan bu karakter intihar eder fakat ölmesine izin verilmez ve bir görevle dünyaya geri gönderilir. Oyuncunun seçimlerine göre ilerleyen The Cat Lady psikolojik korku tadında bir deneyim sunuyor. 

Call of Cthulhu 

En İyi 10 Korku Oyunu

En iyi 10 korku oyunu listemizi ‘Call of Cthulhu’ ile bitiriyoruz. Bir dedektifi yönettiğiniz oyunda Darkwater Adası’nda ölen ailenin bu ölümlerinin arkasında yatan gizemi ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Tam anlamıyla bir dedektif gibi ipuçlarının peşine düştüğünüz oyunda adada yaşayan diğer insanlara güvenmek ise bir soru işareti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

FDA, COVID-19 Virüsünün Gizli Belirtilerini Tespit Edebilen Yapay Zeka Destekli Bir Kol Bandı İçin Kullanım Onayı Verdi 

TikTok ‘Gerçekleri Bil’ Özelliği ile Platformda Yanlış Bilgiyi Engelleyecek

Lego, NASA ile Birlikte Geliştirdiği ‘Uzay Mekiği Keşif’ Kitini Tanıttı! 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı