Oyunlar

Sony, Cyberpunk 2077’yi PS Store’dan Kaldırdı, Para İadesine Başladı

Sony, yaptığı yeni bir açıklamayla, Cyberpunk 2077 ’nin PS Store’dan kaldırdığını ve isteyen herkese para iadesi yapacağını duyurdu. Cyberpunk 2077’nin özellikle PlayStation 4 kullanıcılarının yaşadığı ciddi sorunlara yanıtsız kalmayan şirket, müşteri memnuniyetinin öncelikli olduğunu belirtti.

Sony, yaptığı yeni bir açıklamayla, Cyberpunk 2077 ’nin PS Store’dan kaldırdığını ve isteyen herkese para iadesi yapacağını duyurdu. Cyberpunk 2077’nin özellikle PlayStation 4 kullanıcılarının yaşadığı ciddi sorunlara yanıtsız kalmayan şirket, müşteri memnuniyetinin öncelikli olduğunu belirtti.

7 yıldır heyecanla çıkışının beklendiği Cyberpunk 2077, özellikle konsol tarafında yaşanan sorunlar sebebiyle, gündeme sık sık gelmişti. Geçen günlerde Reddit’te yapılan bir paylaşımda Cyberpunk 2077’nin optimizasyonunun çok kötü olması sebebiyle Sony’nin isteyen kullanıcılara için para iadesi yapıldığı belirtilmişti. Bugün ise Sony, Twitter’dan yaptığı bir açıklamada dileyen herkese para iadesi yapılacağını ve oyunu PlayStation Store ‘dan kaldırdığı belirtti. 

Oyunseverlerin yıllardır beklediği ve sayısız ertelenme haberinin ardından Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta resmi olarak çıkışını yapmıştı. Hem PC hem de konsol tarafı için yayınlanan oyunun performans ve görsellik anlamında konsol oyuncularını memnun edememesi gündeme eleştirilerle gelmesine sebep olmuştu. PC tarafında büyük sorunlar olmasa da özellikle PlayStation 4 ve Xbox One’ın oyunu kaldırmaması ve oynanamayacak derecede kötü olması beraberinde bazı sonuçları da getirmişti. 

İlk olarak Reddit’te yapılan bir paylaşımda Sony’nin PS4 kullanıcıları için para iadesi yaptığı belirtilmiş daha sonra ise Cyberpunk 2077 geliştiricisi oyundan memnun olmayan kullanıcılardan özür dilemiş ve dileyenlere para iadesi yapılacağını açıklamıştı. 

Sony, Cyberpunk 2077 ‘yi PS Store’dan kaldırdı

Şimdi Sony’den sürpriz bir haber geldi. Şirket yıllardır beklenen oyunu PS Store’dan kaldırdı. Bunun yanı sıra ise Sony, yaptığı bir açıklamada müşteri memnuniyetinin önceliği olduğunu ve bu sebepten ötürü dileyen herkese para iadesi yapılacağını açıkladı. 

Cyberpunk 2077’yi PS Store’dan kaldıran Sony: “SIE her zaman yüksek seviyede müşteri memnuniyeti sağlamak için çabalıyor, dolayısıyla Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın alan tüm oyunculara full iade sunmaya başlıyoruz. İade sürecinizi başlatmak için lütfen aşağıdaki linki ziyaret edin.” açıklamasında bulundu. 

Cyberpunk 2077’nin Metacritic puanları da oyunun konsol tarafında ne derece sorunlu olduğunu ortaya koyar nitelikteydi. Verilere göre, Cyberpunk 2077’nin PS4 tarafındaki kullanıcı puanı 10 üzerinden sadece 2,7. Xbox tarafında ise bu puanı 3,5 olarak karşımıza çıkmıştı. 

Oyunu iade edip parasını geri almak isteyen kullanıcıların burada yer alan başvuru formunu doldurması gerekiyor. Sony’nin yaptığı açıklamalarda, erişimde bazı sıkıntıların yaşanabileceğini ancak bu sorunun kısa sürede çözüleceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:

PS4 ve Xbox One için Hayal Kırıklığı Yaratan Cyberpunk 2077 için Para İadesi Yapılacak

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı