Oyunlar

Sony, Epic Games İçin 250 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Yaparak Yüzde 1.4 Hisse Aldı

Sony, geniş bir oyuncu kitlesi olan Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games için 250 milyon dolarlık yatırım yaparak şirket hisselerinin yüzde 1.4’ünü satın aldığını duyurdu. Yapılan yatırım sonrası Epic Games oyunlarının, diğer platformlarda da yer almaya devam edeceği ifade edildi.  

Sony, geniş bir oyuncu kitlesi olan Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games için 250 milyon dolarlık yatırım yaparak şirket hisselerinin yüzde 1.4’ünü satın aldığını duyurdu. Yapılan yatırım sonrası Epic Games oyunlarının, diğer platformlarda da yer almaya devam edeceği ifade edildi.  

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, sevilen video oyunu Fortnite’ın da yaratıcısı olan Epic Games için 250 milyon dolarlık yatırım yaparak şirket hisselerinin yüzde 1.4’ünü satın aldığını açıkladı. Yapılan açıklama sonrası, Epic Games’in toplam piyasa değerinin 17.86 milyar dolara yükseldiği görüldü. Sony; konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, Sony ve Epic Games’in tüketici ve içerik üreticilerine daha iyi deneyimler sunabilmek adına iş birliğini genişlettiklerine işaret etti.  

Epic Games kurucu CEO’su Tim Sweeney ise Sony ile oyun, film ve müziği aynı potada toplayan gerçek zamanlı ve üç boyutlu bir eğlence deneyimi vizyonunu paylaştıklarını belirtti. Sweeney, bu açıklamasıyla Fortnite üzerinden yapılan Travis Scott konseri ve yine oyun içerisinde yayınlanan Christopher Nolan’ın yeni filmi ‘Tenet’in fragmanına da gönderme yapmış oldu. Bu tip etkinlikler, iki içeriği de seven oyun tutkunları tarafından oldukça heyecan verici bulunmuştu. Sony; “Sony Pictures” adında bir film şirketi ve “Sony Music” adında bir müzik şirketine de sahip olduğu için yapılan bu iş birliğinin, bu tip etkinliklerin sayısını artırabileceği tahmin edildi. Bununla birlikte; ilerleyen zamanlarda Epic Games oyunları bünyesinde pek çok Sony içeriğine, Sony içerikleri bünyesinde ise pek çok video oyununa referanslar yapılabileceği tahmin edildi.  

Epic Games oyunları, Sony platformları dışında da yer almaya devam edecek

Sony Epic Games

Diğer yandan söz konusu yatırımın, Epic Games oyunlarının Sony veya PlayStation platformuna özel olacağı anlamına gelmediğinin de altı çizildi. Epic Games tarafından yapılan açıklamaya göre Epic, oyunlarını Sony PlayStation oyun konsolları dışındaki diğer platformlarda da yayınlamaya devam edecek. Yapılan yatırım, Epic Games oyunlarının diğer platformlardaki durumunu etkilemeyecek. 

İş birliğine ilişkin etkinliklerin ne zaman görülebileceği ise henüz bilinmiyor. Teknoloji devlerinin, platformlar-arası referansları kısa süre içinde kullanıcı beğenisine sunacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sony, XH80 ve X70 LCD Televizyon Modellerini Piyasaya Sürdü 

Sony, Dünyanın İlk Yapay Zeka ile Desteklenen Akıllı Görüntü Sensörlerini Duyurdu

Epic Games Store, Haftaya 3 Oyunu Daha Ücretsiz Sunacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı