Oyunlar

Sony’nin Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayan PS4 Kullanıcılarına Para İadesi Yaptığı Söyleniyor

Sony’nin PS4 kullanıcılarına konsolun Cyberpunk 2077 ’yi kaldırmadığı gerekçesiyle para iadesi yapmaya başladığı aktarıldı. Reddit’teki kullanıcıların belirttiğine göre, konsol oyuncuları, Cyberpunk 2077’nin optimizasyonunun oldukça kötü olduğu aktarılıyor.  

Sony’nin PS4 kullanıcılarına konsolun Cyberpunk 2077 ’yi kaldırmadığı gerekçesiyle para iadesi yapmaya başladığı aktarıldı. Reddit’teki kullanıcıların belirttiğine göre, konsol oyuncuları, Cyberpunk 2077’nin optimizasyonunun oldukça kötü olduğu aktarılıyor.  

Teknoloji ve oyun dünyasının son yılların en çok beklenen oyunu Cyberpunk 2077, sayısız ertelemenin ardından 10 Aralık’ta oyunseverlere sunuldu. Cyberpunk 2077, piyasaya çıktığı günden bu yana hem eleştirilerle hem de yoğun ilgiyle karşılaştı. Pek çok hatanın yer almasına karşın, pek çok kişiden tam not alan oyunun geliştiricisi CD RED PROJECT hataları kabul ettiklerini ancak daha fazla erteleme yapmak istemedikleri için piyasaya sunduklarını da açıklamıştı. Cyberpunk 2077 oyuncuları bu sebepte ötürü önemli optimizasyon problemleriyle uğraşıyor.

Cyberpunk 2077’nin PC tarafında işler konsola nazaran daha iyi gidiyor. Ancak konsol oyuncularının düşük FPS değerlerine sahip olmaları pek çok eleştiriyi de beraberinde getirdi. Konsol oyuncularının bu sıkıntısı Metacritic kullanıcı puanlarına da yansımış durumda. Bu verilere göre, Cyberpunk 2077’nin PS4 tarafındaki kullanıcı puanı 10 üzerinden sadece 2,7 olarak karşımıza çıkıyor. Xbox tarafında ise bu puanı 3,5 olarak görüyoruz. 

“Sony, Cyberpunk 2077 için PS4 kullanıcılarına para iadesi yapıyor”

Cyberpunk 2077’nin konsol tarafında yaşanan sıkıntıları sebebiyle Sony’nin, Cyberpunk 2077’yi PS4’te kaldırmayan kişilere para iadesi yapmaya başladığı belirtiliyor. Reddit’teki kullanıcıların aktardığına göre, konsol oyuncuları Cyberpunk 2077’nin optimizasyonu için “oynanamaz” derecede kötü olarak yorumluyor. Yaklaşık 8 senedir beklenen ve sayısız ertlemeyle nihayet kullanıcı beğenisine sunulan oyun çıktığı ilk günden bu yana gündemde hem eleştiri oklarının hem de rekorların sahibi oldu. Ancak görülen o ki optimizasyon sorunu pek çok oyunseveri üzdü. 

Oyunun konsol tarafında oldukça düşük puanlara sahip olması da bu durumun ne derece ciddi olduğunu bizlere gösteriyor. PS4 oyuncuları da bu sebepten ötürü Sony’den para iadesi istiyor. Güney Kore merkezli şirketin normalde PlayStation Store için geri ödeme politikası bulunmuyor ancak Sony, istisnai durumlarda kullanıcıların zararlarını karşılıyor.

Cyberpunk 2077’nin konsol tarafında yaşanan sıkıntılarının da Sony tarafından istisnai bir durum olarak görüldüğü belirtiliyor. Reddit kullanıcılarının aktardığına göre PlayStation Destek ekibiyle iletişime geçen kişilerin para iadesi aldığı aktarılıyor. Söz konusu Reddit gönderisinde ayrıca Sony’nin problemler için CDPR’ye bir şikayet gönderdiği de iddia edildi. Ancak bununla alakalı yapılan resmi bir belge bulunmuyor. 

Cyberpunk 2077’yi kaldırmayan PlayStation için yapılan para iadesinin şu an için tüm kullanıcıları kapsamadığı ve bazı başvuruların da reddedildiği belirtiliyor. Söz konusu problemle alakalı gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Sony CEO’su, Üretilen Tüm PS5’lerin Tükendiğini Açıkladı

PC Tarihinin Bu Zamana Kadar En İyi Çıkış Yapan Oyunu: Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

2020’nin Enleri: En iyi Telefonlar , En İyi Oyunlar, En Çok İzlenen Diziler – DigiToll #45

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı