Oyunlar

Sony’nin, PlayStation 5 İçin Uyumlu Olan TV’lerinin Fiyatı Belli Oldu

Sony, merakla beklenen ve hem teknoloji dünyasını hem de konsolseverleri heyecanlandıran yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için uyumlu olan Bravia TV ’lerini duyurdu. Sony PlayStation 5 için uyumlu Bravia TV ’ler özellikleri ve fiyatıyla çok konuşulacak gibi görünüyor.

Sony, merakla beklenen ve hem teknoloji dünyasını hem de konsolseverleri heyecanlandıran yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için uyumlu olan Bravia TV ’lerini duyurdu. Sony PlayStation 5 için uyumlu Bravia TV ’ler özellikleri ve fiyatıyla çok konuşulacak gibi görünüyor.

Sony, yeni nesil oyun konsolunu 2020’nin sonlarına doğru tüketici beğenisine sunmayı planlıyor. PlayStation 5 ’in yüksek çözünürlüklü görüntüler sunması elbette ki yeni nesil oyun konsoluyla uyumlu olacak TV ’leri de ön plana çıkarıyor. İşte bu bağlamda Japon teknoloji üreticisi Sony, PlayStation 5’e uyum sağlayabilecek ve hem 4K hem de 8K çözünürlükle birlikte yüksek tazeleme oranları bünyesinde barındıran yeni TV’lerini duyurdu. 

“Ready forPlayStation 5”

Sony Europe, piyasadaki Bravia TV’ler arasında hangilerinin resmi olarak “Ready for PlayStation 5” olduğunu bugün itibarıyla ilan etti. Yeni “Ready forPlayStation 5” etiketi, tüketicilerin, 2020 sonuna doğru piyasaya sunulması heyecanla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için en ideal TV’yi seçebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla Sony Interactive Entertainment (SIE) ile iş birliği içerisinde oluşturuldu.

Sony Bravia TV’leri

Sony’nin ilk “Ready for PlayStation 5” TV’leri arasında üstün nitelikleriyle dikkat çeken XH90 4K HDR Full Array LED ve ZH8 8K HDR Full Array LED modelleri yer alıyor1. XH90 4K’ya kadar olan çözünürlükteki oyun görüntülerini 7,2 milisaniye2 gibi çok düşük bir girdi gecikmesi (input lag) ile saniyede 120 kare (120 fps) 3 olarak ekrana yansıtıyor. ZH8, hem 8K çözünürlükteki müthiş ayrıntılı görüntüleri4 ekrana yansıtma hem de 4K çözünürlükteki oyun görüntülerini saniyede 120 kare3 gibi süper-akıcı bir hızla sergileme yeteneğine sahip. Her iki TV de PS5 konsolu ile olağanüstü akıcı oyun deneyimi sunuyor.

Sony Bravia XH90
Sony Bravia XH90

“Ready for PlayStation 5” TV modelleri aynı zamanda, kullanıcıların PS5 konsolunda otomatik olarak düşük gecikme süresi (latency) ile oyun oynayabilmelerine imkân veren Bravia Oyun Modu’na da sahip. Bravia Oyun Modu sayesinde kullanıcılar hem TV’yi hem de PS5’i DualSense™ kablosuz kumanda ile uyku modundan çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda PS5’lerini yalnızca TV kumandasını5 kullanarak kolaylıkla kontrol edebilirler.

Sony Bravia ZH8
Sony Bravia XBR Z8H

Sony TV’ler, sınıfının en iyisi X1 işlemci ailesi sayesinde canlı renkler ve çarpıcı kontrast ile göz alıcı görüntüler sunuyor. Ek olarak, doğrudan TV ekranından gelen güçlü ses, son derece gerçekçi ve sürükleyici bir izleme deneyimi elde etmeyi sağlıyor. Sony’nin tescilli ileri teknolojileri sayesinde kullanıcılar, PS5’in sunduğu dönüştürücü etkiye sahip gerçek yeni nesil oyun seviyesini tam anlamıyla yaşayabiliyor.

Sony, SIE ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki PlayStation hayranlarına en üst düzey oyun deneyimini, Sony çatısı altındaki tüm kuruluşlarda yaratıcılık ve teknolojiyi benzersiz şekilde birleştiren ‘Tek Sony’ anlayışıyla sunmaya devam edecek.

Sony PlayStation 5 için uyumlu Bravia TV fiyatları:

  • 55 inç büyüklüğündeki Bravia X900H 999 dolar (yaklaşık 7.000 TL + vergiler)
  • 75 inç büyüklüğündeki Bravia X900H 2.199 dolar (yaklaşık 15.350 TL + vergiler)
  • 85 inç büyüklüğündeki Bravia X900H 2.799 dolar (yaklaşık 20.000 TL + vergiler)
  • 75 inç büyüklüğündeki XBR Z8H 6.999 dolar (yaklaşık 50.000 TL + vergiler)
  • 85 inç büyüklüğündeki XBR Z8H 9.999 dolar (yaklaşık 70.000 TL + vergiler)

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5 Oyun Konsolunun Türkiye Satış Fiyatı Ortaya Çıktı! 

PlayStation 5, Bugüne Kadarki En Ağır Oyun Konsolu Olabilir

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı