Oyunlar

Spotify, League of Legends Oyununun Küresel Hizmet Sağlayıcısı Oldu 

Spotify, League of Legends (LoL) oyununun özel global audio hizmet sağlayıcısı oldu. Şirket, bu gelişmeyle beraber e-spor alanındaki ilk iş birliğini Riot Games ile duyurdu.  

SpotifyLeague of Legends (LoL) oyununun özel global audio hizmet sağlayıcısı oldu. Şirket, bu gelişmeyle beraber e-spor alanındaki ilk iş birliğini Riot Games ile duyurdu.  

Online müzik platformu Spotify, League of Legends (LoL) oyununun özel ve ilk global audio hizmet sağlayıcısı oldu. Şirket, bu iş birliği ile dünya genelindeki milyonlarca League of Legends (LoL) tutkunu için eşsiz ve kusursuz bir audio evreni yaratmayı hedeflediğine işaret etti. Bununla birlikte; yaşanan gelişme sonrası Spotifye-spor alanındaki ilk iş birliğini oyunun geliştirici şirketi Riot Games ile duyurmuş oldu.  

İkili; yapılan anlaşmanın, aralarındaki uzun soluklu bir iş birliğinin yalnızca başlangıcı olduğunu belirtti. Spotify ve Riot Games’in; müzik, podcast ve oyun tutkunları için güçlü bir audio deneyimi sunmak üzere birlikte çalışmaya devam edeceği ifade edildi. 

Spotify ve LoL iş birliği neleri kapsıyor? 

Spotify LoL

Spotify ve LoL iş birliği kapsamında yer alan içerikler ise şu şekilde: 

  • Özel ve orijinal podcast içeriğiBu yılın planlamasında uzun süredir yer aldığı gibi SpotifyLeague of Legends e-sporları çerçevesinde sürekli olarak devam edecek podcast serileri üretecek. 
  • Resmi League of Legends Hub’ı: Oyun dünyasında müzik zaten çok önemli ama Spotify, bu konuyu bir adım öteye taşıyor. Şirket, League of Legends ekosisteminden ilham alarak yeni müzik, podcast ve “This is League of Legends ile Official League of Legends Playlist (Resmi League of Legends Çalma Listesi)” gibi çalma listelerinden oluşan bir hub yaratıyor. Konuya ilişkin detayların, yakın zamanda dinleyicilerle paylaşılacağı ifade ediliyor.  
  • Özel Müzik Anları: SpotifyWorlds Anthem’in oluşturulma aşamasına kamera arkası bir bakış ile birlikte platform üzerinden Worlds Anthem Takeover’ı sunacak. Uzun süredir beklenen bu müzikal marşın, özel bir müzik videosuyla yayınlanan ve Dünya Şampiyonası’nın açılış seremonilerinde çalınan bir şarkı olduğu belirtiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify’da Sanatçı Fon Toplama Özelliği ile Bağış Toplanabilecek

Spotify Yılın İkinci Çeyreğinde 299 Milyon Aktif Kullanıcıya Erişti

Spotify, Video Podcast Özelliğini Kullanıcı Beğenisine Sundu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı