Oyunlar

Star Wars Evreni Minecraft’a Geliyor

Minecraft’a Star Wars evreni geliyor. Minecraft yayımladığı bir blog yazısında Star Wars evrenini Minecraft’la buluşturan yeni DLC’yi duyurdu.

Minecraft’a Star Wars evreni geliyor. Minecraft yayımladığı bir blog yazısında Star Wars evrenini Minecraft’la buluşturan yeni DLC’yi duyurdu.

Blok tabanlı popüler video oyunu Minecraft, Star Wars hayranlarını sevindiren bir haber verdi. Şirket, yayımladığı bir blog yazısında Star Wars temasının oyuna entegre edileceğini açıkladı. Şirket oyunseveler için Minecraft ve Star Wars galaksisini biraraya getiren yeni DLC’yi resmi olarak duyurdu. Yeni güncellemeyle bilim kurgu efsanesi Star Wars’tan dış görünümler, müzikler, araçlar, lokasyonlar ve çok daha fazlası oyuna eklenecek.

Orijinal üçleme oyuna ekleniyor

Minecraft’ın yeni DLC’sinde sevilen Star Wars evreninin orijinal üçlemesi yer alacak. Oyuna eklenen üçlemeden ilki A New Hope olacak. Bununla birlikte ikincisi, The Empire Strikes Back olacak. Return of the Jedi filmlerinden olan ve son dönemin beğenilen dizilerinin başında gelen The Mandolarian’da yeni paketin içinde oyunseverlere sunulacak. Blog yazısında bahsedilen Minecraft DLC’si bizlere sonradan eklenen diğer üçlemenin yeni paketin içinde olmadığını da gösteriyor. Ancak elbette ki sonradan çekilen diğer iki üçleme de oyuna ilerleyen zamanlarda eklenebilir.

Star Wars hayranlarını memnun edecek yeni DLC, ayrıca yeni harita, yeni karakterler, droidler ve yaratıklarla dolu Tatooine içeriyor. Bunun yanı sıra oyunseverler Endor ve Hoth dahil olmak üzere 12 gezegene erişim sağlayabilecek. Star Wars DLC’sinde Luke Skywalker, Princess Leia, Darth Vader, Chewbacca, Han Solo ve (elbette) Baby Yoda dahil olmak üzere her türlü karakter görünümünün bulunduğunu da belirtmek gerek. Oyuncuların yıldız savaşçılarını kullanarak “hiperuzayda” gezegenler arası geçiş yapabildiği veya “oradan bir X-wing veya TIE savaşçısı ile uçabileceği Minecraft’ın yayımladığı blog yazısında yer alıyor.

Minecraft’ın yayınladığı Star Wars tanıtım videosunda, Luke ve Dart Vader’ın Cloud City’deki düelloları gibi ikonik Star Wars sahnelerinin yeniden yaratabileceği görünüyor. Hatta hayranları sevindirecek bir Ölüm Yıldızı bile oyunda bulunuyor.

Minecraft geçmişte de Star Wars paketlerini oyunseverlerin beğenisine sunmuştu. Ancak bu paketler genellikle kaplamalar içeriyordu. Bu sebepten ötürü Star Wars evrenini Minecraft’ta büyük bir ölçekte denemek oyunseverler için çok daha farklı ve heyecan verici olabilir.

Star Wars Minecraft tanıtım videosu:

İlginizi Çekebilir:

Minecraft’ı Oynayabilmek İçin 2021 Yılından İtibaren Microsoft Hesabı Gerecek

Yeni Minecraft RTX Beta İle Birçok Oyun İçi İyileştirme Yapılacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı