Oyunlar

Steam Beta İçin PlayStation 5 ‘DualSense’ Desteği Geliyor

Video-oyunu geliştiricisi ve yayıncısı ‘Valve’, Steam Beta için PlayStation 5 (PS5) ‘DualSense’ desteği geleceğini duyurdu. Söz konusu gelişme ile PS5 konsolu DualSense’i bilgisayar oyunları için kullanmanın mümkün hale geleceği ifade edildi.

Video-oyunu geliştiricisi ve yayıncısı ‘Valve’, Steam Beta için PlayStation 5 (PS5) ‘DualSense’ desteği geleceğini duyurdu. Söz konusu gelişme ile PS5 konsolu DualSense’i bilgisayar oyunları için kullanmanın mümkün hale geleceği ifade edildi.

Bilgisayar oyunlarını Steam üzerinden oynayanlar, birden fazla kontrol yöntemini kullanabiliyor. Ancak Steam’in bu özelliği, fare ve klavye ikilisi çok yaygın olmasına rağmen konsol oyunlarındaki kontrol yöntemini tercih etmek isteyen oyuncular için çok şey ifade ediyor.

Steam’in, daha önce birçok farklı kontrol kolunun yanı sıra ‘Xbox’ ve ‘PlayStation 4‘ oyun konsollarının kontrol kollarını da desteklediği biliniyor. Hatta Steam’de, PlayStation 4 ‘DualShock’ oyun kolu için özelleştirilebilen ve gelişmiş özellikler bulunuyor. Kısa bir süre önce ise ‘Steam Beta‘ bünyesindeki oyun konsollarının kolları ile ilgili uyumluluğun PlayStation 5 (PS5)’ DualSense‘ için de geçerli olacağı ve platforma ‘DualSense’ desteği geleceği duyuruldu. ‘PlayStation 5’e dair en yoğun ilgi ve övgüler, DualSense özelinde gerçekleşmişti ve söz konusu kolun Steam tarafından desteklenmesi, oyuncularda büyük bir heyecan yarattı.

Steam Beta için kullanıma sunulan PS5 ‘DualSense’ desteği, şimdilik sınırlı özelliklere sahip

steam-beta-icin-playstation-5-dualsense-destegi-geliyor

Diğer yandan; söz konusu gelişme, ‘Steam Client Beta’ için yayınlanan yeni bir güncellemede açığa çıktı. Aktarılan detaylara göre; Steam Beta PS5 ‘DualSense’ desteği, şimdilik sınırlı özelliklerle sunuluyor. Dokunmatik yüzey, dokunsal geri bildirim, jiroskop ve uyumsal tetikleyiciler gibi birçok gelişmiş özellik, henüz Steam’de desteklenmiyor. Bu nedenle; Steam üzerinden oynanan oyunlarda ‘DualSense’ desteğinden yararlanacak olan oyuncular, şimdilik asgari düzeyde bir kullanım imkanına sahip oluyor. İlerleyen zamanlarda yayınlanacağı düşünülen yeni yazılım güncellemeleri ile birlikte, ‘DualShock 4’te olduğu gibi ‘DualSense’ için de daha geniş ölçekli bir kullanım imkanının sunulması bekleniyor.

‘DualSense’ kollarının, ‘PlayStation 5’ oyun konsolundan bağımsız olarak satın alınmasının da bu gelişme sonrası anlamlı hale geldiği ifade ediliyor. PlayStation 5, Türkiye’de 8 bin 299 liradan satışa sunulurken ‘DualSense’in fiyat etiketinin ise 1.099 TL olduğu belirtiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı