Oyunlar

The Last Of Us 2 Part 2, Çıkış Yaptığı İlk 3 Günde Satış Rekoru Kırdı

The Last of Us 2 Part 2, çıkış yaptığı ilk 3 günde toplamda 4 milyon satarak satış rekoru kırdı. Söz konusu rakam, “God of War” ve “Spider-Man” oyunlarının ilk üç gündeki satış rakamlarını geride bıraktı.

The Last of Us 2 Part 2, çıkış yaptığı ilk 3 günde toplamda 4 milyon satarak satış rekoru kırdı. Söz konusu rakam, “God of War” ve “Spider-Man” oyunlarının ilk üç gündeki satış rakamlarını geride bıraktı.

The Last of Us 2, büyük bir satış başarısına sahip oldu. Sony; yaptığı açıklamada, oyunun PlayStation 4 (PS4) bünyesindeki oyun satışlarında ilk üç günde 4 milyondan fazla kopya sattığını ve bunun diğer oyunların satış rakamlarını geride bıraktığını duyurdu.

Sony, oyunun satış rakamlarını GameSpot’un kardeş sitesi olan “CNET” ile paylaştı. Paylaşılan verilere göre; The Last Of Us 2, ilk satış döneminde “God of War” ve “Spider-Man”i geçerek en hızlı satan PS4 oyunu oldu. God of War, ilk üç günde 3.1 milyon; Spider-Man ise yine ilk üç günde 3.3 milyon kopya satmıştı. Bununla birlikte; The Last Of Us 2‘nin ilk üç günde satılan 4 milyon kopyası, 2016 yılında çıkış yapan ve ilk haftasında 2.7 milyon satış yapan “Uncharted 4: A Thief’s End” oyununu da geride bırakmış oldu.

Söz konusu rakamın, ABD merkezli video-oyunu şirketi Naughty Dog için de büyük bir başarı olduğu ifade edildi. Şirketin; bu tip bir başarı sonrası, oyunun “Part 3″ünü çıkarıp çıkarmayacağı ise hala merak konusu. Oyunun yazarı ve yönetmeni Neil Druckmann; The Last Of Us 2 Part 3 ya da başka bir oyunun, oyun tutkunlarının beğenisine sunulabileceğini söylemiş olsa da konuyla ilgili net bir bilgi, henüz gelmiş değil.

Naughty Dog, geliştiricilere ve oyunculara teşekkür yazısı paylaştı

blank

Diğer yandan Naughty Dog, yaşanan başarının ardından geliştiricilere ve oyunculara teşekkür yazısı da yayınladı. Oyunun yönetmeni Druckmann, “PlayStation Blog” üzerinden yayınlanan açıklamada “The Last of Us Part 2 oyununu oynayan ve deneyimlerini bizimle paylaşan, dünya genelindeki milyonlarca hayranımıza çok teşekkür ederiz. Oyunda size sunduğumuz zorlayıcı ve meydan okuyucu tema ile hikayeyi anlatmaya çalıştık. Hikayemizin, oyuncular üstünde bıraktığı etkileri görmek ve tartışmalara tanık olmak inanılmazdı. Ayrıca oyun içinden çekilen görüntüler, oluşturulan GIF’ler, Ellie’nin gitarını kullanarak kaydettiğiniz şarkılar ve yaratıcılığınızdan ilham alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Druckmann bununla birlikte, sözlerini “Naughty Dog‘daki yüzlerce yetenekli ve tutkulu geliştirici sayesinde, The Last of Us 2 bu durumlara geldi. Oyuncularımızdan yansıyan tutkuyu görmekten başka bir şey hayal edemezdik. Bu inanılmaz dönüm noktasına ulaşmamıza yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederiz” ifadeleriyle noktaladı.

The Last of Us 2 ile edinilen bu başarı sonrası, Naughty Dog‘un “Uncharted” serisine devam etmeyeceği tahmin ediliyor. Fakat başka bir oyun stüdyosunun, “Uncharted 5″i yeni bir kahramanla oyun tutkunlarının beğenisine sunabileceği ifade ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Diablo 4 Oyunundan Yeni Bilgi ve Görüntüler Geldi

GeForce Now’a 3 Oyun Geri Döndü ve 16 Yeni Oyun Eklendi

Cyberpunk 2077 Oyunundan 2 Saniyelik Bir Video Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı