Oyunlar

The Sims 4 Spark’d, Oyuncuların Yaratıcılıklarını Hikayeleri ile Yarıştırıyor

‘The Sims 4 Spark’d’ isimli yeni reality şov, dünya genelindeki oyuncuların yaratıcılıklarını yarıştırmayı hedefliyor. Oyuncular arasında en iyi hikayeyi anlatan kullanıcılar, 100 bin dolar değerinde ödül kazanacak.

‘The Sims 4 Spark’d’ isimli yeni reality şov, dünya genelindeki oyuncuların yaratıcılıklarını yarıştırmayı hedefliyor. Oyuncular arasında en iyi hikayeyi anlatan kullanıcılar, 100 bin dolar değerinde ödül kazanacak.

Electronic Arts, ‘The Sims 4 Spark’d’ adını verdiği yeni bir seriyi duyurdu. Geleneksel reality formatının izinden giden serinin amacı, bu kez elbise tasarlamak veya pasta yapmak değil. Oyun içerisindeki ilginç hikayelerin anlatılıp oylanacağı Spark’d serisinde, üç adet jüri bulunacak. Yarışma sonucunda, en iyi hikayeyi anlatan oyuncular 100 bin dolar değerinde ödül kazanacak.

Sims yapımcısı Lyndsay Pearson ise konuyla ilgili The Verge’e yaptığı açıklamada, “The Sims oyununu her zaman özel yapan şey; topluluğumuz ve oyuncularımızın birbirleri ile iş birliği yapabilmesi, hikaye oluşturabilmesi ve paylaşım yapabilmesiydi. Spark’d serisi ile yaptığımız, gerçekten bunun ilginç bir devrimi. Aynı DNA, aynı motivasyon” ifadelerini kullandı.

The Sims 4 Spark’d, Youtube üzerinden de yayınlanacak

The Sims 4 Spark'd YouTube

Dört bölümden oluşacak seri, 17 Temmuz tarihinde başlayacak. “TBS” üzerinden Cuma ve Cumartesi günü yayınlanacak The Sims 4 Spark’d bölümlerinin çevrim içi yayını, gelecek Pazar günü Youtube platformunda BuzzFeed’in “Multiplayer” kanalında yayınlanacak. Diğer yandan, 12 yarışmacının dahil olacağı 4 bölümlük serinin katılımcıları ise “EA” tarafından “dijital kişilikleri ile ünlü isimler” şeklinde açıklanıyor. Bu isimlerin içerisinde Amerikalı şarkıcı Tayla Parx, yarım milyon aboneye sahip Kelsey Impicciche ve oyun geliştiricisi Dave Miotke de yer alıyor. Dave Miotke’nin ayrıca, The Sims 4 oyununun yapım aşamasında çalışan ünlü bir isim olduğu da biliniyor. Oyuna ev sahipliği yapacak kullanıcının ise Amerikalı müzisyen Rayvon Owen olduğu ifade ediliyor.

Reality şov izleyicisi Pearson, bu yarışmayı ‘Top Chef’ veya ‘Project Runway’ gibi diğer yaratıcı yarışmalara benzetiyor. Bu yarışmalarda da oyuculara verilen bazı kısıtlamalar içerisinde, yaratıcılıklarını göstermeleri isteniyor. Jüriler ise oyuncuların bu süreci nasıl yönettiklerini değerlendiriyor. Pearson; şovun arkasında yatan fikrin oyunda sadece nelerin mümkün olduğunu göstermekten çok, The Sims 4‘e yeni bir kitle getirmek umuduyla nasıl yapıldığını açıklamanın olduğunu ifade ediyor. Pearson ayrıca, oyunu bilmeyen insanlar için The Sims 4’ün biraz korkutucu gelebileceğini söylüyor. Youtube’da yayınlanan videolarda, yarışmacıların inanılmaz görüntüler sunduğu belirtiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5 Oyun Konsolunun Türkiye Satış Fiyatı Ortaya Çıktı! 

Elon Musk’ın Adını Kullanarak 2 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Yapıldı

The Sims 4 Yeni Paketi Eco Lifestyle İnceleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı