Oyunlar

The Sims 4 Yeni Paketi Eco Lifestyle İnceleme

Yılların eskitemediği serinin The Sims 4 oyunu için sürdürülebilir şehri konu alan yeni paketi Eco Lifestyle çok yakında yayınlanacak.   

Yılların eskitemediği serinin The Sims 4 oyunu için sürdürülebilir şehri konu alan yeni paketi Eco Lifestyle çok yakında yayınlanacak.   

The Sims çevre dostluğuna öncü olabilecek bir paket ile geliyor. Koronavirüs salgınında karantina zamanında yeniden popülerlik kazanmış olan klasik video oyunu The Sims 4 oyuncuları tarafından oynanabilecek olan Eco Lifestyle genişletme paketini tanıttı.

Sims oyununun sahibi EA şirketi Eco Lifesyle paketinde “hayallerinizin sürdürülebilir şehri” sanal Evergreen Limanı‘na yer veriyor. Evergreen Limanı’nda oyuncular şehri mümkün olduğunca çevre dostu tutmaları gerekiyor.

Oyun devi şirket “Evergreen Limanı’nda yaptığınız her işlem ve alacağınız karar çevrenizdeki dünyanın durumunu etkileyecek” dedi. Evergreen Limanı ne kadar temiz olursa çevrede ve doğada o kadar gelişecek.  İster çöplerin mahallenin sokaklarında birikmesine izin verin ister şehirdeki yemyeşil yürüyüş yolları oluşturmak için çevreyi temizleyin, tamamen size kalmış.

The Sims 4 Eco Lifestyle Özellikleri Neler?

Paket sonsuz yeni özelliklere sahip: Faturaları dengelemek için rüzgar türbinleri, güneş panelleri kurabilir; bitki örtüsüyle kaplı canlı çatılar inşa edebilir; evinizi sürdürülebilir mobilyalar ile dekore edebilir; önemsiz eşyaları yeni eşyalara çevirebilir; çevre dostu ürünler üretebilir ve satabilir; ayrıca bunların çok daha fazlasını da yapabilirsiniz.

Bireysel eylemler, iklim krizini çözmekte önemli olsa da topluluk politikaları, ulusal veya eyalet yasaları ve kurumsal politikalardaki değişikliklerin etkisi daha büyük olabilir. Bu nedenle Evergreen Limanı‘nda oyuncular ayrıca toplumla karşı karşıya kalacaktır. Haftalık toplantılara katılmak ve Mahalle Eylem Planına oy vermek için komşularınızı toplamanız gerekecek.

Bilgisayarda Çevre Dostu Olmak Mı?

Buna zaman harcayana kadar gidip gerçek yaşamda bir şeyler yapsak?

Bu soruları sorduğunuzu duyar gibiyiz ve kısaca evet haklısınız diyebiliriz. Fakat… şöyle bir şey var:

Belki de bu oyun eşsiz 20 milyon kadar oyuncusuna yeni sürdürülebilir yaşam fikrini tanıtacak ve öğrendiklerini gerçek hayata uygulamak için ilham alacaklar. Araştırmacılar 25 yıldan uzun bir süredir şiddetli video oyunları oynayan çocukları incelediler ve agresif davranış tutarlı kişiler haline geldiğini gözlemledi. Belki de Sims çocukların bu sanal dünya sayesinde daha çevre dostu hale gelmelerini içten içe aşılayacak?

The Sims 4 Eco Lifestyle Paketi Çıkış Tarihi

Eco Lifestyle genişletme paketi şu anda PC, Mac ve Xbox One için ön siparişe sunulmuş durumda ve oyun 5 Haziran’da bu platformlarda ve PlayStation 4‘te oynanabilir olacak. Önemli not, bu paketi almadan önce The Sims 4‘e sahip olmanız lazım.

İlginizi Çekebilir:

ARK: Survival Evolved Nedir? Nasıl Oynanır? İnceleme

Borderlands: The Handsome Collection İnceleme

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı