Haberler

Toplam Fiyatı 55 TL Olan 2 Oyun Epic Store’da Ücretsiz Oldu

Epic Games, geçtiğimiz yıl başlattığı bir etkinlikle her hafta ücretsiz olarak bazı oyunlar sunacağını açıkladı. Bu kampanyanın 2020’nin başına kadar devam edeceği söyleniyordu ancak durum çok da böyle olmadı ve Epic Games, bazı oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor.

Platformda ücretsiz olarak sunulan oyunların başka platformlarda zaman zaman hayli yüksek bedellere satılması da oyunseverlerin ilgisini çekiyor. Epic Games şimdi, toplam fiyatı 55 TL olan İKİ oyunu; Gone Home ve Hob oyunlarını ücretsiz yaptı. 

Gone Home nasıl bir oyun?

Oyun türü: Simülatör, bağımsızOyun boyutu: 2 GBSteam değerlendirmesi: Çoğunlukla olumluFiyatı: 24 TLÜcretsiz olduğu süre: 02.04.2020’den itibaren 1 hafta

Gone Home, bir yürüme simülatörüdür. Bu oyunda yurt dışından döndüğünde ailesini evde bulamayan bir karakteri oynuyoruz. Bir şeylerin yanlış olduğunu anladıktan sonra ne olup bittiğini çözmek de bize kalıyor. Evin içinde dolanarak aklımızdaki soruların cevaplarını bulmaya çalışıyoruz.

Gone Home Oynanış Videosu

Gone Home, oldukça basit bir oynanışa sahip. Zaten oyunun amacı, daha ziyade insanların içinde yer alıp adım adım takip ettikleri bir hikaye anlatmaktan başka bir şey değil. Uzun zaman sonra eve döndüğümüzde evdeki her şeyin değiştiğini gördüğümüz bir oyun.

Bu interaktif keşif simülasyonunda, uzaktan bakınca normal görünen bir evdeki detayları inceleyerek o evde yaşayan insanlar hakkında daha fazla şey öğreniyoruz. Bir ailenin yaşamını, onlardan geriye kalan izleri takip ederek adım adım keşfediyoruz.  

Gone Home sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim sistemi: Windows 7 SP1 veya üstüİşlemci 1,80 GHz işlemciRAM: 2 GBDX10 Video kartı – 512 MB VRAM(NOT: Intel HD Graphic 4000’in Windows 8 desteği yok)Harddisk: 2 GBHob nasıl bir oyun?

Oyun türü: Macera, aksiyonOyun boyutu: 5 GBSteam değerlendirmesi: Çok olumluSteam fiyatı: 31 TLÜcretsiz olduğu süre: 02.04.2020’den itibaren 1 hafta

Daha önce Torchlight I ve II ile oldukça başarılı işler çıkarmış olan Runic Games, bu oyunuyla da yeni bir dünya yaratmayı başarıyor. Adeta parçalanmanın eşiğindeki bir dünyayı keşfedip yeniden ayağa kaldırabilecek miyiz? Yoksa dünyanın sonu mu gelecek? Bu soruların cevabı oynayışınıza bağlı.

Hob oynanış videosu

Hob, alışıldık oyunlara pek benzemiyor. Burada bütün her şeyi kendimiz keşfediyoruz. Oyunda metin ya da diyalog yok, gezegeni dolduran garip canlılar ise sürüyle. Hepsiyle farklı şekillerde iletişime geçiyoruz. Oyunun oynanışı da epey özgün.

Oyunda, maceranın geçtiği dünyayı dönüştürüyoruz. Oyunda iletişim kurabildiğimiz canlılar olduğu gibi dövüşebildiğimiz canlılar da var. Ayrıca macerayı ilerletmek için illa tek bir yol izlememize gerek yok. Harabeleri keşfedip peri dostlarımızla gezegeni kurtarmak için izleyebileceğimiz farklı yollar var.

Hob sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10İşlemci: i3 Sandy Bridge Dual Core veya dengiBellek: 4 GB RAMEkran Kartı: 2 GB VRAM; NVIDIA GeForce GTX 500 Series / AMD Radeon HD 7000 SeriesDirectX: Sürüm 11Depolama: 5 GB kullanılabilir alanİlave Notlar: Kumanda tavsiye edilirOyunları kütüphanenize nasıl ekleyebilirsiniz?

Oyunları arşivinize eklemeniz için sahip olmanız gereken tek şey bir Epic hesabı, onu da zaten ücretsiz olarak dakikalar içerisinde edinebiliyorsunuz. Sonrasında yapmanız gerekenler ise şu şekilde: 

Epic Games hesabınıza giriş yapınOyun sayfasına giriş yapın. (Bu sayfaya da girin)Yükle tuşuna basın.Siparişi ver düğmesine tıklayın. Oyun böylece kütüphanenize eklenmiş olacak. 

Epic Games bu hafta iki oyunla karşımıza çıktı. Daha fazla ücretsiz oyun için bizi takip etmeye devam edin. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı