Otomobil Dünyası

Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı

Corona virüsü (covid-19), salgını yüzünden personelin sağlığını korumak amacıyla, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sağlık Bakanlığının salgının yayılmasını engellemek amacıyla aldığı tedbirler neticesinde, iş ve toplumsal sağlığı korumak adına önlemler aldı.

Bu bağlamda, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, personelin sağlını korumak için örnek olması gereken bir hassasiyet ile, Sakarya’da bulunan fabrikada 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında, 2 hafta boyunca üretime ara vereceklerini halka duyurdu.Bu süreden sonra, yeni oluşacak şartları değerlendirerek üretim faaliyetlerine devam etmeyi planlamaktadırlar.

Ford Otosan da 30 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara vereceklerini bildirmişti. Honda,Renault ve TOFAŞ ise üretime devam eden firmalar arasında.

Toyota Avrupa’da da üretime ara vermişti

Toyota, Dünya’da Volkswagen’ın ardından en büyük otomobil üreticisi, corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle, Avrupa fabrikalarını da kapatma kararı vermişti.

Toyota Fabrikası

Firmanın, corona virüsünden etkilenen diğer tesisleri ise, Fransa’da bulunan Onnaing, İngiltere’de bulunan Burnaston ve Deeside için 18 Marta kadar üretime ara verildi. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde yer alan fabrikaları ve Polonya’da bulunan tesisleri de aynı tarihe kadar kapatıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı