Oyunlar

Türk Mobil Oyun Şirketi Click Game Studio, Netmarble Türkiye’den Yatırım Aldı

Türk mobil oyun şirketi Click Game Studio, Netmarble Türkiye’den yatırım alarak büyümeye devam ediyor. Yatırım ile birlikte şirket, Netmarble Türkiye bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

Türk mobil oyun şirketi Click Game Studio, Netmarble Türkiye’den yatırım alarak büyümeye devam ediyor. Yatırım ile birlikte şirket, Netmarble Türkiye bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

İlk olarak 2020 yılında aldığı 4.5 milyon TL değerinde yatırım ile gündeme gelen Click Game Studio, dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden Netmarble Türkiye’den yatırım aldı. Şirket, yapılan yatırım ile birlikte Netmarble Türkiye bünyesinde çalışan stüdyolardan bir tanesi haline geldi.

Click Game Studio, ilk oyunu Bilgelik Online Kelime Oyunu ile 1 milyona yakın indirme sayısına ulaşmıştı. Yeni dönemde ise geliştiriciler, Hyper Casual türünde oyunlarıyla dikkat çekmeye decam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Squid Game filminden esinlenerek kurguladıkları Hyper Casual oyunları sekiz gün içerisinde organik olarak 2 milyon indirmeyi geçen stüdyo, yine bu oyunları ile ABD’de de ‘Top Chart’a girmeyi başarmıştı.

Click Game Studio Kurucu Ortağı Ali Özer, konu hakkında “Hyper Casual oyun kategorisi dünya genelinde çok hızlı bir büyüme ivmesine sahip. Türk oyun şirketleri de bu kategoride oldukça iyi işler çıkarıyor. Kısa sürede ekibimizi büyüterek dünyanın önde gelen mobil oyun yayıncısı Netmarble Türkiye ile iş birliği yapmayı başardık. Click Game Studio olarak Netmarble Türkiye’den aldığımız bu yatırım ile bilgi ve tecrübemizi geliştirirken, hayata geçirdiğimiz oyunlarımızı da global arenada daha hızlı ve etkin duyurma fırsatını yakalayacağız. Hedefimiz dünya çapında ses getiren oyunların Türkiye’den çıkmasını sağlamak. Bize bu desteği sağlayan Netmarble Türkiye ailesine de çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel yolculuğumuz boyunca birlikte güzel işler ortaya koyacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

AMD, 2021 Üçüncü Çeyrek Finansal Raporlarını Yayınlandı

Tamamı Videolu İlk İlan Platformu: Widio

E-Sertifika Alabileceğiniz Platformlar

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı