Oyunlar

Türk Oyun Şirketi Hungri Games, İngiltere Merkezli Triple Dragon’dan 1.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı! 

Türk oyun şirketi Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırımı ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme ile 1.1 milyon dolar yatırım aldı. Şirket; aldığı yatırımı yeni mobil oyunların geliştirilmesini hızlandırmak, kullanıcı kazanımını ile pazarlama gücünü artırmak ve İngiltere’de açmayı planladığı yeni stüdyosu için kullanacağına işaret etti.  

Türk oyun şirketi Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırımı ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme ile 1.1 milyon dolar yatırım aldı. Şirket; aldığı yatırımı yeni mobil oyunların geliştirilmesini hızlandırmak, kullanıcı kazanımını ile pazarlama gücünü artırmak ve İngiltere’de açmayı planladığı yeni stüdyosu için kullanacağına işaret etti.  

Türk oyun şirketi Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırımı ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme ile 1.1 milyon dolar yatırım aldı. Şirket; aldığı yatırımı yeni mobil oyunların geliştirilmesini hızlandırmak, kullanıcı kazanımını ile pazarlama gücünü artırmak ve İngiltere’de açmayı planladığı yeni stüdyosu için kullanacağına işaret etti. İstanbul merkezli oyun şirketi, yeni yetenekleri bünyesine katmayı sürdürürken bu yılın sonuna kadar 25 kişilik bir ekibe ulaşmayı planladığının da altını çizdi.  

Hungri Games Kurucu Ortağı Kağan Berk Koçak, aldıkları yatırıma ilişkin açıklamasında “Hungri Games dünya oyun sektöründe tecrübeli ve başarılara sahip bir ekip tarafından kuruldu. 2 yıl gibi kısa bir sürede 2 mid-core oyunu global pazarda yayınlayabilmek ve alanında dikkat çeken oyunlara imza atmak bu anlamda tesadüf olmadı. Kurulduğumuz günden beri en net hedefimiz küresel çapta alanında tanınan ve saygı duyulan bir mobil oyun şirketi olmaktı. Yenilikçi ve yetenekli ekibimizle bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı ve biz de şu an için global hedeflerimize uygun gördüğümüz Triple Dragon ile ilk yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni hedefler için çalışmaya devam ediyoruz. Bir yandan en yeni SRPG oyunumuz ‘God of Gods’u global pazarda yayınlamanın heyecanını yaşarken, diğer yandan RPG ve strateji türü oyun deneyimini yeni bir düzeye taşıyarak dünyanın dört bir yanındaki oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmayı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Hungri Games, RPG türündeki üçüncü oyununu 2021 yazında oyun-severler ile buluşturmaya hazırlanıyor

Hungri Games

Yatırım turunu melek yatırımcılarla birlikte yöneten Londra merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’un Kurucu Ortağı Pieter van der Pijl ise yatırım sürecini şu sözlerle değerlendirdi: Hungri Games, küresel oyuncu tabanının yanı sıra EMEA’da da son derece iyi yankı uyandıran içerikler sunarak temel mobil oyunlar segmentinde devrim yaratıyor. Yeni ve alternatif kullanıcı edinme ve iş geliştirme ortaklıklarından yararlanarak şimdiden ilgi odağı olmayı başardı. Hungri Games’i portföylerini genişleterek ve Birleşik Krallık’ta yeni bir stüdyo açarak desteklemek için sabırsızlanıyoruz.” 

Aktarılan detaylara göre; 2019 yılında global mobil oyun pazarında hit olmuş oyunları yönetmiş bir ekip tarafından kurulan Hungri Games, şu anda portföyünde iki “mid core” oyunu bulunduruyor. Şirketin, halihazırda EMEA bölgesinde ve ABD’de geniş bir oyuncu kitlesini yakalamış olan “God of Gods” ve “Legend of Khans” gibi “SRPG” oyunlarıyla hızlı bir ivme yakalamayı başardığı ifade ediliyor. Türk oyun şirket, interaktif hikaye tabanlı RPG türündeki üçüncü oyunu olan “Affairs Interactive Stories”i de 2021 yazında oyun-severler ile buluşturmaya hazırlanıyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Özel Sermaye Şirketi Actera, Türk Oyun Şirketi Brew Games ile 4 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Anlaşması Yaptı 

Türk Oyun Şirketi Dream Games, 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı! 

‘FarmVille’in Üreticisi Zynga, ‘Rollic’ İsimli Türk Oyun Şirketini Satın Alıyor 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı