Oyunlar

Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı!

Uzun zamandır Twitch ve çoğu platformun en popüler FPS oyunu olan Riot Games tarafından çıkarılan Valorant için çıkış tarihi belli oldu! Valorant 2 Haziran’da tüm kullanıcılar tarafından oynanabilecek.

Uzun zamandır Twitch ve çoğu platformun en popüler FPS oyunu olan Riot Games tarafından çıkarılan Valorant için çıkış tarihi belli oldu! Valorant 2 Haziran’da tüm kullanıcılar tarafından oynanabilecek.

Valorant zaten Twitch‘in en popüler oyunlarından biri ve halen sadece beta sürümüne sahip kullanıcılar oynayabiliyor. Bu beta anahtarı da sadece Twitch’te Valorant yayınları izleyenlere düşüyordu. Fakat artık daha fazla sürmeyecek. Riot Games bugün yaptığı açıklamada yeni 5v5 FPS oyunu Valorant‘ın 2 Haziran’da tam sürüm olarak PC’de resmi olarak oynanabileceğini duyurdu. 7 Nisan’da başlamış olan kapalı beta 28 Mayıs’ta sona eriyor.

Counter Strike ve Overwatch’a oldukça benzeyen bir takım oyunudur. Bir takım saldırır bir takım savunur ve bombayı kurdurmamaya çalışır.

Tabi Valorant‘ın kendinden bu kadar söz ettirmesinin en büyük sebebi arkasındaki League of Legends‘in de yapımcısı olan Riot Games. En iyi haberde League of Legends gibi ücretsiz ve herkese açık olması.

Valorant Uzun Yıllar Oynanacak ve Güncel Kalacak

Riot Games oyunlarının baş yapımcısı Anna Donion yaptığı açıklamada oyunun yıllarca en çok oynanan oyunlar arasında olacağını ve birçok yeni güncelleme, modlar ve karakter ile oyunu geliştireceklerini söyledi. Ayrıca “Bu birlikte yolculuğumuzun sadece başlangıcı” diye ekledi.

Valorant Rekor Kırıyor

Valorant zaten oyun ve e-spor dünyasında şuanda bir efsane haline geldi bile. Kapalı betanın açıldığı 7 Nisan’da Twitch rekorunu kırdı. Dünyanın dört bir yanından insanlar 34 milyon saatin üzerinde Valorant yayını izledi. Tabi buna şunu eklemek lazım çoğu insanın amacı oyun izlemekle birlikte drop düşürebilmekti. (Eski rekor yine 2019 Dünya Şampiyonasında Riot Games oyunlarından League of Legends‘a aitti) Şuan bunu yazarken bile Twitch’de 220.000 kişi Valorant yayını izliyor.

Oyunu oynamak ücretsiz olacak olsa bile Riot Games oyun içi satışlarla büyük paralar kazanacaktır. Geçen yıl League of Legends’dan 1.5 milyar dolar gelir elde etmişti.

Valorant’ı buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Epic Games Bir Oyunu Daha Bedava Yaptı: Civilization 6 Ücretsiz Oldu!

Riot: Valorant Oyununda Hileci 9 Bin Kişi Ban Yedi!

En İyi Mobil Aksiyon Oyunları Listesi – 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı