Teknoloji

Vodafone operatör adını değiştirdi: #EvdeKal

Corona virüsü nedeniyle ülkemizde bugüne kadar 2 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 191’e ulaştı. Bu kapsamda Instagram’dan Twitter’a tüm sosyal medya platformlarında insanların zorunlu kalmadıkça evden çıkmaması gerektiği dile getirilirken, buna destek olmak isteyen Vodafone’dan #EvdeKal hamlesi geldi.

Twitter’da açılan ve günlerdir ilk sıralarda olan bu hashtag, Vodafone tarafından geçici olarak operatör adı haline getirildi. Vodafone kullanıcıları telefonlarında operatör adına baktıklarında Vodafone TR yerine #EvdeKal yazısını görüyor.

Vodafone operatör adı #EvdeKal olarak değişti!

Türkiye’nin dört bir yanındaki kullanıcılar bu değişimi görürken, bazı kullanıcılar operatör adının değişmediğini dile getiriyor. Bunun için yapılması gereken telefonu uçak moduna alıp geri çıkartmak. Diğer GSM operatörlerinden böyle bir hamle gelip gelmeyeceği şu anda bilinmezliğini korurken, tüm operatörler adına yapılan ortak basın açıklamasını sabah saatlerinde sizlerle paylaşmıştık.

Vodafone’un corona virüsü önlemlerine dikkat çekmek için attığı bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı