Otomobil Dünyası

Volkswagen elektrikli araçlar için planlarını açıkladı

Bildiğiniz gibi birçok otomobil markası elektrikli araçlara doğru geçiş yapmak istiyor. Avrupa’nın birçok ülkesinde çıkartılan yeni yasalar ve çıkarılmak için sırada bekleyen elektrikli otomobil ve araçlar için yasalar bulunuyor. Bunlar dahilinde yeni birçok gelişme de yaşanıyor. Bu gelişmelerden biri de Volkswagen cephesinden geldi. Volkswagen elektrikli araçlar için planlarını açıkladı.

Volkswagen elektrikli araçlar için planları 2025’i işaret ediyor

Alman devlerinden Volkswagen elektrikli araçlar için yeni planlarını açıkladı. Reuters’ta yer alan habere göre, Volkswagen, elektrikli otomobillerdeki genişlemesine bağlı olarak alternatif şarj yöntemleri deniyor.

Volkswagen, otomobilinizi güneş ve diğer yenilenebilir enerji yöntemlerine başvurarak şarj edebileceğinizi, aynı zamanda bunun fazlasını da hem depolayabileceğinizi hem de satabileceğinizi söylüyor.

Yenilenebilir enerjinin ana güç kaynağı olduğu ülkelerde, bu kullanım oldukça faydalı olabilir. Bu, rüzgar santralleri tarafından çok rüzgarlı günlerde üretilen fazla elektriğin boşa gitmeyeceği anlamına da geliyor.

2025 yılını işaret eden Alman devi, elektrikli otomobil filosunun 350 gigawaatt saat enerji depolayacağını aktarıyor. 2025 ve 2030 yılları arasında ise bunu 1 terawatt saate çıkartmayı hedefliyor.

Söz konusu rakamlar ise tüm dünyada hidroelektrik santraller tarafından üretilen enerjiden daha fazla bir rakam. Enerjinin kullanılacağı ve depolanacağını söyleyen yetkililer, yeni iş alanlarının da bu noktada açılacağının altını çiziyor.

Volkswagen Touareg R 2021 tanıtıldı
Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden Volkswagen, SUV segmenti hibrit motorlu ilk R modeli Touareg‘i tanıttı. Cenevre Otomotiv Fuarı’nda sergilenecek 2021 Volkswagen Touareg R, hibrit motoruyla dikkat çekiyor. Peki, 2021 Volkswagen Touareg R özellikleri ile neler sunuyor?

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı