Otomobil Dünyası

Volkswagen Touareg R 2021 tanıtıldı

Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden Volkswagen, SUV segmenti hibrit motorlu ilk R modeli Touareg‘i tanıttı. Cenevre Otomotiv Fuarı’nda sergilenecek 2021 Volkswagen Touareg R, hibrit motoruyla dikkat çekiyor. Peki, 2021 Volkswagen Touareg R özellikleri ile neler sunuyor?

Volkswagen elektrikli araçlar için planlarını açıkladı
Bildiğiniz gibi birçok otomobil markası elektrikli araçlara doğru geçiş yapmak istiyor. Avrupa’nın birçok ülkesinde çıkartılan yeni yasalar ve çıkarılmak için sırada bekleyen elektrikli otomobil ve araçlar için yasalar bulunuyor. Bunlar dahilinde yeni birçok gelişme de yaşanıyor. Bu gelişmelerden biri de Volkswagen cephesinden geldi. Volkswagen elektrikli araçlar için planlarını açıkladı.

2021 Volkswagen Touareg R özellikleri

2019 Ekim ayına kadar sadece söylentide kalan yeni R rozetli yüksek performanslı Volkswagen Touareg, nihayet tanıtıldı.

2021 Volkswagen Touareg R’da 335 beygir güç üreten 3 litrelik turbo şarj destekli V6 benzinli motor görev alıyor. Araçta ayrıca 14.1 kWh lityum iyon bataryalı elektrikli motor da kullanılıyor. Bu motor ise 130 beygirlik bir güce sahip. Toplamda 456 beygirlik bir canavar olan Touareg R, 516 Nm tork ile geliyor.

Hibrit güce sahip ilk R modeli olan aracın bataryası bagaj bölgesinde yer alıyor. Bataryası sayesinde 140 km/s hıza sadece elektrik gücüyle ulaşabiliyor.

Standart tercih olarak 20 inç jantlarla gelen SUV modelinde 22 inçlik seçenek de sunuyor.

Otomobilin kabinine baktığımızda bizi 12 inçlik dijital bir gösterge paneli karşılıyor. Bu gösterge paneline 15 inçlik multimedya ekranı eşlik ediyor..

Yılın ikinci yarısında Avrupa pazarında satışa sunulması beklenen aracın fiyatına dair açıklamaların Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı