Haberler

WhatsApp, Kullanıcıları Kendine İnandırmak İçin Her Yolu Deniyor

WhatsApp tartışmalı yeni gizlilik politikası nedeniyle kullanıcılarını rakip bir sohbet hizmetlerine kaçırmamak için yerleşik özelliklerinden bazılarını kullanıyor.

The Verge’ün haberine göre WhatsApp, ABD ve İngiltere’de “gizliliğinize olan bağlılığını” vurgulamak için Durum mesajlarını (diğer adıyla Hikayeler) kullanmaya başladı. Benzer bir kampanya bir süredir Hindistan’da da yürütülüyor, ancak artık daha küresel bir kitleye erişim planlanıyor gibi gözüküyor.WhatsApp’tan Telegram’a Taşınmak, Artık Çok Daha KolaySon zamanlarda yüksek sayıda kullanıcının WhatsApp’ı terk edip geçiş yaptığı Telegram, yeni özelliği sayesinde kullanıcıların WhatsApp sohbet geçmişlerini aktarmalarına da izin veriyor.. Bir sözcü, şirketin güncellemeleri doğrudan iletmek için Durumlar özelliğini kullanmaya devam edeceğini söyledi. Şirketin amacı, sözcünün açıklamasına göre gizlilik politikası değişikliğini çevreleyen “yanlış bilgi ve kafa karışıklığı” sisini dağıtmak.
WhatsApp ve diğerleri…
Bilindiği gibi, birçok kullanıcı WhatsApp’ın mesajları ve diğer içerikleri Facebook ile paylaşacağından korkuyor. WhatsApp her ne kadar mesajların şifrelendiğini ve okunmadığını söylese de milyonlarca kullanıcı rahatsız olmuş durumda ve Signal ve Telegram gibi sohbet uygulamalarına akın ediyor.
Önceki HaberGoogle Arama Sonuçlarına Yeni Bir Seçenek Daha Geliyor

 

Facebook’ta Paylaş

Twitter’da Paylaş

Whatsapp’ta Paylaş

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı