Oyunlar

Wolfteam, hile yapanları engellemek için yeni bir ortaklığa gidiyor

Wolfteam, hile ile savaşmak için Easy Anti-Cheat uygulaması ile işbirliği yaptı. Bu işbirliğiyle Wolfteam’de hile yapanların yüzde 99’unun önlenmesi amaçlanıyor.

Wolfteam, hile ile savaşmak için Easy Anti-Cheat uygulaması ile işbirliği yaptı. Bu işbirliğiyle Wolfteam’de hile yapanların yüzde 99’unun önlenmesi amaçlanıyor.

2007 yılından bu yana Türk oyuncular tarafından sevilerek oynanan ücretsiz, FPS, aksiyon oyunu Wolfteam, hile yapanların önüne geçebilmek için Easy Anti-Cheat uygulaması ile işbirliğine gidiyor. Netmarble Türkiye, oyunlarında rekabetçi ve adil bir oyun ortamı sunabilmek için bu iş birliğine gittiğine açıkladı. Hilecilik ve siber korsanlık teşebbüslerine karşı gelişmiş hibrit teknolojilerle hizmet veren Easy Anti-Cheat, artık Wolfteam oyuncularının oyun deneyimini korumayı amaçlıyor.

Uzun süren bir araştırma ve test aşamasının ardından Netmarble Türkiye tarafından tercih edilen Easy Anti-Cheat uygulamasının, Wolfteam’de gerçekleşecek hileleri yüzde 99 oranında engellemesi bekleniyor.

Bu konu üzerine Netmarble Türkiye PC Oyun Direktörü Cem Kone : “Online oyunların neredeyse tamamında hile büyük bir sorundur ve sürekli olarak mücadele etmeyi gerektirir. Yakından takip ettiğimiz ve online oyunlar üzerinde en etkili olduğunu düşündüğümüz Easy Anti-Cheat geliştiricileri ile bir süredir görüşmelerimiz devam ediyordu. Bu tarz hile programlarının oyuna entegre edilmesi uzun zaman alabiliyor. Hile programının doğru ve istenilen seviyede çalışması için öncelikle oyuncuyu ve oyunu iyi tanıyor olması oldukça önemli. Bu bağlamda bir süredir hile ve oyuncu profillerimizi inceledik ve Easy Anti-Cheat ile devam etme kararı aldık” dedi.

Wolfteam anti-hile ekibi

Wolfteam anti-hile ekibi

Wolfteam için hilelere karşı özel bir ekip görev yapıyor. Bu ekip, oyuna eklenecek en ufak bir içerikle ortaya çıkabilecek yeni açıklara ve hilelere karşı sürekli olarak hile gözlemlerini ve testlerini yürütüyor, raporlamalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca oyunculardan alınan geri bildirimler de ekibin hilesiz ve keyifli bir oyun ortamı yaratmasına yardımcı oluyor.

Bu değişiklikteki ana amacın hile güvenliğinin daha iyi sağlanması olduğunu belirten Cem Kone : “Easy Anti-cheat uygulamasını test ettik ve daha iyi bir sonuç aldığımız için birlikte çalışma kararı aldık. Easy Anti-cheat ile yaptığımız test sonuçları oldukça iyi gidiyor ve çok iyi sonuçlar elde ediyoruz. Wolfteam’de hilesiz bir oyun deneyimini yaşatmak adına ekiplerimiz 7/24 çalışıyor” dedi.

Ayrıca Netmarble Türkiye, oyunları ile ilgili oyuncu yorumlarını dinlediklerini ve yakın zaman içerisinde güncellemeler ve yeni içeriklerin geleceğini belirtti.

Mount & Blade II: Bannerlord ‘un eş zamanlı oynanma sayısı 172 bini aştı

Tekno Safari Ekip Toplantısı Canlı Yayın

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı