Oyunlar

World of Warcraft’ın Yeni Ek Paketi Shadowlands’ın Canlı Yayını ABD’deki olaylar Sebebiyle Ertelendi

Oyunseverlerin merakla beklediği World of Warcraft ’ın yeni ek paketi Shadowlands ’ı izleme imkanı bulacakları canlı yayın, ABD’de devam eden olaylar sebebiyle ertelendi.

Oyunseverlerin merakla beklediği World of Warcraft ’ın yeni ek paketi Shadowlands ’ı izleme imkanı bulacakları canlı yayın, ABD’de devam eden olaylar sebebiyle ertelendi.

Blizzard, 16 sene önce oyunseverlerin beğenisine sunduğu ve milyonlar tarafından oynanan World of Warcraft için yeni bir ek paket duyurmuştu. Yaklaşık 7 ay önce şirket tarafından duyurulan ek paketin World of Warcraft’a yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. 

Oyuncular önümüzdeki günlerde şirketin yedi ay önce duyurduğu Shadowlands’ı görme imkanı bulacaklardı. Blizzard tarafından yapılacak canlı yayınla oyundaki yenilikleri görmek isteyen kişilere üzücü bir haber geldi. Şirket, Shadowlands’ın canlı yayın etkinliğini ertelediğini açıkladı. 

World of Warcraft: Shadowlands ’ın canlı yayını ertelendi

World of Warcraft’ın resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımla oyunseverlerin yedi aydır beklediği canlı yayının ertelendiği haberi verildi. 9 Haziran’da yapılması beklenen ve yeni ek pakete odaklanan canlı yayının ertelendiği duyurusu şu şekilde paylaşıldı:

 “Bizim sesimizden daha önemli seslerin dinlenmeye ihtiyacı var ve şu an dinleme zamanı” 

World of Warcraft’ın paylaştığı tweet’te yer alan söz konusu ifadeler elbette ki, merakla beklenen canlı yayının ABD’de devam eden üzücü olayların sonucunda ertelendiğini ortaya koyuyor. World of Warcraft’ta ABD’de devam eden protestolar sebebiyle ertelenen etkinler arasında yerini almış oldu. 

Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımın devamında ise World of Warcraft’ın ek paketi ile alakalı detayların ilerleyen dönemlerde paylaşılacağı bilgisi de verildi. 2019 yılındaki BlizzCon etkinliğinde duyurulan World of Warcraft ’ın Shadowlands ek paketini isteyen kullanıcılar Battle.net üzerinden siparişle satın alabiliyor.

Oyuna eklenecek olan yeni ek paket Shadowlands’ın resmi çıkış tarihi hakkında ise yapılan bir açıklama mevcut değil. Ancak Battle.net sayfasındaki yer alan bilgilere göre beklenen ek paket “31 Aralık 2020 tarihinde veya daha öncesinde” oyuncularla buluşacak. 

Ne olmuştu?

ABD’nin Minneapolis kentinde Afro-Amerikalı bir ABD vatandaşı olan George Floyd’un polis şiddeti sebebiyle hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor. Şu an adeta yangın yerine dönen ABD’de söz konusu olaylar sebebiyle birçok mağaza yağmalanıyor. Sokakta devam eden protestolara sosyal medya üzerinden de büyük destek sağlanıyor. Dünyanın neredeyse her yerinden #blacklivesmatter kampanyasına destekler gelmeye devam ediyor. Şirketler bu dönemde yapılması planlanan etkinliklerini söz konusu olaylar sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmeye devam ediyor. 

World of Warcraft’ın yeni ek paketi Shadowlands gibi, Call of Duty Mobile, Fortnite gibi oyunların yeni sezonları ve PlayStation 5 lansmanı da ertelendi. Şirketler etkinliklerini ilerleyen zamanlarda yapacaklarını ancak, şu an yaşanan olayların herkes için çok daha önemli olduğunu dile getiriyor. Birçok marka #blacklivesmatter kampanyasına yoğun destek veriyor.

İlginizi Çekebilir:

George Floyd için Adalet Kampanyasını 13,5 Milyon Kişi İmzaladı

Apple ‘ın ABD Mağazaları Tekrar Kapatılıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı