Oyunlar

Xbox Series X, Kasım Ayında Kullanıcı Beğenisine Sunulacak 

Microsoft, ‘Xbox Series X’ isimli yeni oyun konsolunun Kasım ayında kullanıcı beğenisine sunulacağını duyurdu. Oyun tutkunları tarafından merakla beklenen konsolun tam çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.  

Microsoft, ‘Xbox Series X’ isimli yeni oyun konsolunun Kasım ayında kullanıcı beğenisine sunulacağını duyurdu. Oyun tutkunları tarafından merakla beklenen konsolun tam çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.  

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, ‘Xbox Series X’ isimli yeni nesil oyun konsolunun Kasım ayında kullanıcı beğenisine sunulacağını duyurdu. Şirket, daha önce yaptığı açıklamalarda konsolun 2020 yılı yazında çıkacağını belirterek çıkış tarihiyle ilgili daha belirsiz bir ifade kullanmayı tercih etmişti. Diğer yandan, spesifik tarihle ilgili herhangi bir net bilgi paylaşımında bulunulmadı. The Verge isimli haber platformu ise çıkış tarihinin Kasım ayının ilk haftasına yerleştirildiğine işaret etti. Bunun yanında; tarihin, koronavirüs salgınına bağlı üretim ve tedarik problemleri dolayısıyla sarkabileceğinin de altı çizildi. 

Söz konusu tarih, Microsoft ve “343 Industries” şirketi tarafından duyurulan “Halo Infinite” oyununun 2021’e ertelenme haberi ile aynı anda paylaşıldı. Normal şartlarda Microsoft; Xbox Series X oyun konsolu ve merakla beklenen “Halo Infinite” oyununu, sonbahar aylarında eş zamanlı olarak piyasaya sürmeyi hedefliyordu. Halo Infinite’in ertelenmesinin; “Halo” serisinin sevilen oyun serilerinin başında gelmesi nedeniyle, ‘Xbox Series X’ satışlarına olumsuz yönde etki edebileceği tahmin edildi. 

Xbox Series X, 50 adet yeni oyun ile piyasaya sürülecek

Xbox Series X Yeni Oyun

Aktarılan detaylara göre; Xbox Series X, Kasım ayında 50 adet yeni oyun ile kullanıcı beğenisine sunulacak. Halihazırda var olan 40 oyun ise yine oyun konsolu bünyesine eklenebiliyor olacak. Xbox Series X; 120 fps kare hızı, daha hızlı yükleme süresi ve oyuna kalınan yerden hızlıca devam edebilmeyi mümkün kılan “Quick Start” özelliği gibi pek çok yenilikle piyasaya sürülecek. 

Bununla birlikte; ‘Xbox’, ‘Xbox 360’ ve ‘Xbox One’ ile uyumlu oyunlar, Kasım ayından itibaren ‘Xbox Series X’de de oynanabiliyor olacak. Konsolun satış fiyatının ne kadar olacağı ve belirlenen ön sipariş tarihleri ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xbox Series X Oyunları İçin Etkinlik Tarihi Onaylandı

Harry Potter Oyunu, PS5 ve Xbox Series X Platformlarına Özel Olarak 2021’de Gelebilir

Xbox Series X ‘in Açılış Sesi Microsoft Tarafından Paylaşıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı