Oyunlar

Xbox Series X, PlayStation 5’ten 100 Dolar Ucuz Olabilir

Xbox Series X ’in PlayStation 5’e nazaran çok daha uygun fiyatlı bir şekilde piyasaya çıkacağı belirtildi. Donanım noktasında avantajlı bir konuma ulaşan Microsoft’un, daha uygun fiyat etiketiyle rakibi Sony’i devre dışı bırakacağı söyleniyor.

Xbox Series X ’in PlayStation 5’e nazaran çok daha uygun fiyatlı bir şekilde piyasaya çıkacağı belirtildi. Donanım noktasında avantajlı bir konuma ulaşan Microsoft’un, daha uygun fiyat etiketiyle rakibi Sony’i devre dışı bırakacağı söyleniyor.

Konsolseverlerin uzun süredir merakla beklediği, Xbox Series X ve PlayStation 5’in teknik özellikleri açıklanmıştı. Yeni nesil konsolların donanım noktasında kendilerini oldukça geliştirdiği apaçık ortada. Ancak Microsoft, Xbox Series X’in donanım özellikleriyle en büyük rakibi Sony’nin yeni nesil PlayStation 5’inden daha fazlasını sunduğu ortaya çıkmıştı. Wedbush Securities analisti Michael Pachter da Microsoft’un, fiyat noktasında PS5’in önüne geçeceğini dile getirdi.

Wedbush Securities analisti Michael Pachter, The Game Award ve Gamescom etkinliklerinin yapımcısı olan Geoff Keighley’in Bonus Round canlı yayınına katıldı. Michael Pachter, yeni nesil konsollar için dikkat çeken bir tahmin paylaştı. Pachter’a göre Xbox Series X, PS5’ten daha uygun fiyatla konsolseverlerin karşısına çıkacak. 

Xbox Series X, PlayStation 5’ten 100 dolar ucuz olacak

Michael Patcher, Microsoft’un yeni nesil oyun konsolunu 400 dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasaya sunmayacağını aktardı. Patcher:  “Gördüğüm kadarıyla, Sony’nin PS5’i 500 dolardan fiyatlandırması gerekecek. Microsoft’un büyük bir bütçesi var. Fiyatı 100 dolar düşürmek istiyorlarsa yapacaklardır. Sanırım önce Sony’nin hamlesini bekliyorlar, daha sonra fiyat ve çıkış tarihini açıklayacaklar.” açıklamasını yaptı. 

Geçmişte de benzer bir senaryo yaşanmıştı. Microsoft 2013 yılında Xbox One’ı 500 dolara çıkaracağını açıklamıştı. Fiyatı ve çıkış tarihi PS4’ten önce açıklanmasının ardından PS4 piyasaya 400 dolarlık fiyat etiketiyle çıkmış ve PS4 satışta rakibi Xbox One’ı önemli bir derecede fark açmıştı. 

Microsoft, krizi fırsata çevirebilir

Peter Moore da Pachter’ın yeni nesil Xbox’ın PS5’ten daha ucuz olacağı tahmini doğruladı. Moore, daha önce Xbox ekibine, Xbox ve Xbox 360 dönemlerinde liderlik etmişti. Moore, şirketin, küresel krizden yararlanarak Sony’nin 500 dolardan yeni PS5’i fiyatlandırmasını bekleyebileceğini ve 500 doların altında bir fiyatla çıkarak, önemli bir avantaj sağlayacağını dile getirdi.

Konsolseverlerin heyecanla beklediği PlayStation 5 ve Xbox Series X’in fiyatları ve çıkış tarihleri henüz açıklanmadı. Ancak, ortaya çıkan iddialar neticesinde bu beklenmenin kısa zaman sonra son bulacağı düşünülüyor. Hatta Sony’nin 2 Haziran’da PS5 için büyük bir lansman yapacağı konuşuluyor. Öte yandan ise Microsoft’un Xbox Series X ile ilgili yeni bilgilerini Xbox 20/20 canlı yayınlarında sunması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation Store’un 5 Oyun için Büyük İndirimi!

PlayStation 5 kontrolcüsü, DualSense ‘in özellikleri ve tasarımı paylaşıldı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı