Oyunlar

Yeni Seri PlayStation 5 Piyasaya Sürüldü: 300 Gram Daha Hafif!

Sony, yeni seri PlayStation 5 cihazlarını sessizce satışa sundu. Şimdilik yalnızca Avustralya’da satışa sunulan cihaz, 300 gram daha hafif. Yeni serinin neden daha hafif olduğu ise bilinmiyor.

Sony, yeni seri PlayStation 5 cihazlarını sessizce satışa sundu. Şimdilik yalnızca Avustralya’da satışa sunulan cihaz, 300 gram daha hafif. Yeni serinin neden daha hafif olduğu ise bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni seri PlayStation 5 sürümü hakkında bilgiler internete sızdırılmıştı. Bugün ise Sony, yeni PlayStation 5 modelini Avustralya’da satışa çıkardı.

İlk parti PlayStation 5 modeli, CFI-1000B olarak piyasaya sürülmüştü. Yeni seri ise CFI-1100B olarak Avustralya’da satışta. İki seri arasında ise herhangi bir fiyat farkı bulunmuyor.

Yeni sürüm arasındaki en belirgin fark, cihazın ağırlığı. Yeni sürüm, ilk versiyona kıyasla 300 gram daha hafif. Cihazın tam ağırlığı ise 3.3 kilogram. Donanımsal olarak başka bir fark yer görülmezken, cihazın neye göre daha hafif olduğu ise henüz bilinmiyor.

Bunun yanında bir diğer fark ise cihazın stand bağlantısı. İlk PlayStation 5 sürümlerinde, stand bir tornavida yardımı ile monte ediliyordu. Yeni modelde ise herhangi bir ek araca ihtiyaç duymadan el ile monte yapılabiliyor.

Sony, yeni sürüm hakkında herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı. Hatta cihazın satışa çıkacağına dair dahi herhangi bir duyuru yapılmadı. İlerleyen günlerde PlayStation 5 CFI-11XX modeli hakkında daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır.

yeni-playstation-5-teknosafari

PlayStation 5 teknik özellikleri

  • İşlemci: AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında
  • GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
  • GPU mimarisi: AMD’nin özel geliştirdiği RDNA 2
  • Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
  • Dahili depolama: 825 GB SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu
  • Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)
  • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

İlginizi Çekebilir:

Sony, PlayStation Plus Store ‘da Temmuz’da Sunulacak Ücretsiz Oyunları Açıkladı

Cyberpunk 2077, Yeniden PlayStation Store ’a Eklendi!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı