Otomobil Dünyası

Yerli otomobil fabrika tanıtımı ertelendi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen yerli otomobil için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan tedarik zinciri için yoğun bir mesai harcanırken, diğer yandan fabrikanın temellerini atmaya hazırlanıyorlar.

Fabrikanın Bursa / Gemlik’te kurulacağı herkes tarafından bilinir hale geldi. İmar planlarında askeri alan olarak görülen yerin sanayi alanına alınmasıyla ilgili karar için Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi ay başında toplandı ve gerekli değişikliği yaptı. ÇED sürecinin başladığını ise geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk.

Yerli otomobil fabrika tanıtımı ertelendi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu AŞ – TOGG tarafından yapılan açıklamada, fabrikasının kuruluşuna ilişkin çalışmalar kapsamında yarın düzenlenmesi planlanan tanıtım toplantısının ertelendiği belirtildi.

12 Mart tarihinde Gemlik’te gerçekleştirilecek olan “Yeniliğe Yolculuk-Gemlik Buluşması” isimli bu etkinliğin ileri bir tarihe alınmasına karar verildi.

TOGG toplantının neden ertelendiği konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak, ülkemizde görüldüğü resmi olarak açıklanan corona virüsüne karşı alınmış bir önlem olması oldukça yüksek ihtimal. Zira, dünya genelinde de bu tarz etkinliklerin neredeyse tamamı iptal edilmiş durumda.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı